Železniční dopravu zkomplikovaly blesky i popadané stromy. Vlaky stojí na více místech

Bouřky v pátek komplikovaly železniční dopravu. Úder blesku zastavil vlaky na trati z Prahy do Českých Budějovic, komplikace jsou hlášeny také z Královéhradeckého kraje.

Praha (Aktualizováno: 19:30 11. 8. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bouřky lámaly stromy, které zkomplikovaly železniční dopravu | Foto: Martin Pařízek | Zdroj: Český rozhlas

Desítky vlaků nejezdí na trase mezi Prahou a Českými Budějovicemi. Po úderu blesku v Praze-Uhříněvsi přestalo fungovat zapezpečovací zařízení.

Omezení se týká vnitrostátních spojů i vlaků z Lince do Prahy.

„Konkrétně se jedná o to, že po úderu blesku došlo k přerušení napájení v soustavě s elektrickým proudem. Předpokládáme, že plný provoz by mohl být obnovený na této trati kolem 18. hodiny, řekl Radiožurnálu Marek Ilijaš, mluvčí Správy železniční dopravní cesty.

Kvůli stromům, které popadaly při bouřce, byla v pátek večer přerušená doprava i na několika místech v Královéhradeckém kraji. Vlaky stojí například v úseku mezi Trutnovem a Teplicemi nad Metují na Náchodsku, uvádí web Českých drah.

Podle informací Českých drah vlaky na trati mezi Trutnovem a Teplicemi zastavily před spadlými stromy v různých úsecích tratě, nyní čekají na obnovení provozu.

Doprava je kvůli spadlému stromu zastavená také v úseku mezi Malými Svatoňovicemi a Trutnovem. Kvůli překážce na trati stojí i doprava mezi Třebechovicemi pod Orebem a Týništěm nad Orlicí.

V Královéhradeckém kraji hasiči vyjížděli od noci ze čtvrtka na pátek v souvislosti se silným větrem a deštěm k desítkám výjezdů, nejčastěji šlo o stromy spadlé na silnice.

haf, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme