Mezi priority premiéra patří zdravotnictví

Premiér Jiří Paroubek považuje zdravotnictví za tak důležitý resort, že na něj chce osobně dohlížet. Při dnešním uvedení ministryně zdravotnictví Milady Emmerové do funkce slíbil, že přijde na porady vedení ministerstva, pokud o to bude požádán.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek | Foto: Stanislav Zbyněk

Nového premiéra zajímají ve zdravotnictví tři oblasti: stabilizace, na které, jak předpokládá, už ministerský tým pracuje. Bude také sledovat, jak to vypadá s přípravou koncepce zdravotnictví. A třetím bodem jeho zájmu je mediální politika ministerstva zdravotnictví.

Nejistota vlády, jestli získá důvěru sněmovny, se spíš prohlubuje. Poslanec ČSSD Josef Hojdar potvrdil, že s podporou váhá. Jan Kavan zase tvrdí, že ministr zahraničí Cyril Svoboda lhal o působení Hynka Kmoníčka ve funkci velvyslance při OSN. Podle Kavana Svobodovo počínání ztěžuje hledání dohody, která by mu umožnila hlasoval pro vládu. Tím, kdo ruku při hlasování o důvěře vlády zvedne, bude nově Petr Lachnit. Ten dnes premiérovi Paroubkovi přislíbil, že jeho vládu podpoří. Paroubek chce ještě dnes s dalším váhajícím poslancem Hojdarem o jeho důvěře nové vládě jednat.

Poprvé od jmenování nového kabinetu Jiřího Paroubka se v Praze sejde Výkonná rada ODS. Lídři nejsilnější opoziční strany už dali najevo, že při parlamentním hlasování o důvěře novou vládu nepodpoří. Dnes by tento postoj mělo potvrdit i stranické vedení. ODS tvrdí, že Paroubek je jen loutkou svého předchůdce Stanislava Grosse.

Milan Kopp, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme