Mezi romskými klany na Moravě to vře

Napětí mezi dvěma klany olašských Romů na Moravě sílí. Před časem šestice ostravských olašských Romů v Prostějově zbila a postřelila staršího romského muže. Tři z útočníků se už dobrovolně přihlásili policii, po zbytku strážci zákona pátrají.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přes den je ulice téměř liduprázdná

Přes den je ulice téměř liduprázdná | Foto: F. Tichý

Jan Horvátko z Prostějova se prezentuje jako olašský král. Těm z Ostravy nemůže přijít na jméno. "Na tom pracuje nějaký Josef Stojka. A on uvádí, že ještě tři lidi nechají zabít. A pak mě donutí, abych já jako král, že donutím toho Lakatoše, který je postřelen, aby ten případ odvolal," řekl Horvátko.

Předseda Unie olašských Romů v Ostravě Josef Stojka odmítá, že by Prostějovským vyhrožoval. "Nemusí mít nikdo strach. Ani nebude žádná odveta. Budeme se snažit uklidnit situaci. Musí to vyřešit náš takzvaný romský soud," doplnil Stojka.

Unie olašských Romů dnes také veřejně vyzvala zbylé tři útočníky, aby se dobrovolně přihlásili policii.

Andrea Brtníková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme