Mezi tisíc nejlepších světových vín se řadí i 30 zástupců z Česka

Francouzská publikace 1000 Vins du Monde sdružuje nejlepší vína světa a ani letos v ní nechybí čeští zástupci. Celkem uspělo 30 vín z České republiky a 17 ze Slovenska. Nejvíce vín v průvodci má už tradičně hostitelská Francie, letos je to 255 zástupců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Víno bílé i červené | Foto: Fotobanka Pixabay

Význam sborníku je srovnatelný s michelinským průvodcem, v němž hledají inspiraci obdivovatelé nejlepší světové gastronomie.

Publikace navíc vychází v návaznosti na 21. ročník prestižní mezinárodní soutěže vín Vinalies Internationales.

Přehrát

00:00 / 00:00

Do známě publikace 1000 Vins du Monde se dostalo i třicet vín z Česka, podrobnosti o knize dodáva ředitel Národního vinařského centra Pavel Krška

„Zařazení do publikace 1000 Vins du Monde vnímáme velmi pozitivně, zejména z obchodního hlediska to přinese vinařům zvýšený zájem o jejich vína," říká Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra.

Průvodce světem vín 1000 Vins du Monde podle něj rozhodně není jen o marketingu.

„Tato konkrétní publikace navazuje na anonymní nezávislou soutěž, kde porotci z celého světa hodnotí vína anonymně. Porotce neví, z jaké je víno země, jaká je to odrůda, a už vůbec neví, jaké je to vinařství,“ zdůrazňuje Krška.

Nejvíce vzorků z českých a moravských vinařů má v publikaci Vinařství Horák se čtyřmi víny. Po třech vzorcích má v knize Vinařství Krist nebo vinaři Josef Dufek a Štěpán Maňák.

Vladimír Kroc, Anna Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme