Mezinárodní den tělesně postižených slavili také v pražském Jedličkově ústavu

Třetího prosince má svátek Svatoslav, ale připomínáme si také Mezinárodní den tělesně postižených. Ten slavili i v Jedličkově ústavu v Praze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jedličkův ústav v Praze na Vyšehradě | Foto: Khalil Baalbaki

Možnost popovídat si s Heřmanem Volfem, který po vážném úrazu skončil na vozíku, ale přesto nepřestal aktivně sportovat, měli studenti Jedličkova ústavu v Praze. I to bylo součástí oslav dnešního Mezinárodního dne tělesně postižených.

„Chceme jim nabízet co nejvíc takových pozitivních příkladů, aby si uvědomili, že jejich situace je samozřejmě něčím omezuje, ale že to neznamená, že by měli rezignovat a postavit se jenom do řady těch, kteří jen čekají na nějakou almužnu, na nějakou sociální dávku a podobně,“ uvedl ředitel Jedličkova ústavu Jan Pičman.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek Evy Rajlichové k Mezinárodnímu dni tělesně postižených ve Večerním Radiožurnálu

Heřman Volf se se svým hendikepem naučil žít a součástí jeho života se staly mimo expedice na speicáně upraveném kole také přednášky.

„Já bych chtěl hrozně poděkovat za pozvání, protože my si toho strašně vážíme,“ řekl Heřman Volf s tím, že do projektu šel s tím, že i kdyby pomohly jednomu člověku, bylo by to moc hezké.

„Dneska vidíme, že to dokážeme, že to má velkou sílu a že to pomáhá dalším lidem, takže jsme strašně rádi, že takhle můžeme někomu pomoct,“ doplnil.

Mezinárodní den tělesně postižených může být i příležitostí pro běžnou populaci zamyslet se nad životem tělesně postižených lidí a nad tím, jak jim pomoci.

Jedličkův ústav příští rok oslaví sté narozeniny. Slavit se bude třeba koncertem zdejšího populárního souboru Tap Tap, sázením jedlí nebo velkou výstavou v centru moderního umění DOX.

Eva Rajlichová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme