Maskoval se parukou a brýlemi. Policie zadržela mezinárodně hledaného muže podezřelého ze tří vražd

Národní jednotky cíleného pátrání Policie ČR dopadla v pátek večer na Žižkově muže, na kterého vydaly zatykač hned tři evropské země. Nyní se nachází v policejní cele, odkud by měl být vydán do jednoho z vyžadujících států. V sobotu o tom na webu informovala tisková mluvčí Policejního prezídia Lenka Sikorová.

Tento článek je více než rok starý.

Praha (Aktualizováno: 16:54 2. 3. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zadržený disponoval padělanými doklady na jinou identitu a dvěma střelnými zbraněmi, municí a tlumičem. Rovněž používal maskovací prostředky, aby změnil vzhled (paruku, brýle).

Zadržený disponoval padělanými doklady na jinou identitu a dvěma střelnými zbraněmi, municí a tlumičem. Rovněž používal maskovací prostředky, aby změnil vzhled (paruku, brýle). | Foto: Policie ČR | Zdroj: Koláž iROZHLAS

Údajného pachatele zadržela středočeská zásahová jednotka. „Policistům se podařilo muže překvapit a zákrok byl proveden rychle a razantně. Následně bylo zjištěno, že zadržený disponoval padělanými doklady na jinou identitu a dvěma střelnými zbraněmi, municí a tlumičem,“ popsala Sikorová s tím, že osmatřicetiletý muž používal k zamaskování paruku, brýle a další.

Na muže vydaly evropský zatykač Maďarsko a Nizozemsko a mezinárodní zatykač Srbsko. „Ve všech případech se jednalo o trestné činy vraždy spáchané střelnou zbraní,“ dodala Sikorová.

„Zadržený osmatřicetiletý cizinec je podezřelý nejméně ze tří vražd,“ řekla Sikorová Radiožurnálu s tím, že policie zatím nezveřejní národnost podezřelého muže.

Podle webu srbského deníku Blic je zadrženým nájemný vrah ze Srbska Čaba Der, píše ČTK. Srbská média, na něž se odvolává agentura AP, v lednu zveřejnila video, na němž zadržený muž vystupuje na bělehradském předměstí za bílého dne z auta, chladnokrevně zastřelí vedle stojícího člověka, znovu nasedne a z místa odjede.

Anna Horáčková, pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme