MF Dnes povede Sabina Slonková. Chce deník vrátit k investigativní žurnalistice

Šéfredaktorkou MF Dnes bude Sabina Slonková, dosavadní šéfreportérka zpravodajského serveru Aktuálně.cz. Slonková nastoupí od ledna a vystřídá Roberta Čásenského, který v deníku končí už zítra. Do té doby povede redakci Jiří Kubík, který se stane jejím ředitelem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéfredaktorkou MF DNES bude od ledna dosavadní šéfreportérka zpravodajského serveru Aktuálně.cz Sabina Slonková | Zdroj: ČTK

Nabídku vést MF Dnes Slonková přijala proto, že věří v nezávislost tohoto deníku.

„Věřím dohodám s majitelem a s vedením společnosti, které nám garantují svobodu obsahu tohoto listu. Myslím si, že v této době je to jedna z nejdůležitějších věcí, které v novinařině vůbec jsou,“ uvedla.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Radiožurnálu byla Sabina Slonková, která od ledna povede deník MF Dnes

Vydavatelství Mafra, pod které MF Dnes spadá, vlastní lídr hnutí ANO a podnikatel Andrej Babiš, který ho koupil ještě před volbami.

„Mluvila jsem s Andrejem Babišem, protože jsem potřebovala vysvětlit některé otázky, které v mediálním prostoru i na veřejnosti panují, a musím říct, že jeho odpovědi mě uspokojily, takže jsem mohla do Mladé fronty Dnes nastoupit,“ dodala.

Pro Slonkovou je místo šéfredaktorky MF Dnes i profesní výzvou, protože podle ní jde o nejlepší noviny v České republice, takže řídit je je čest.

Sabina Slonková (40) už MF Dnes pracovala, a to v letech 1991 až 2003. Před deseti roky ale z deníku odešla a pak působila osm let v redakci serveru Aktuálně.cz. Patří mezi novináře, jejichž články bývají často středem pozornosti, zabývá se mimo jiné podezřelými praktikami na politické scéně. Spolu s Jiřím Kubíkem byla v únoru 2002 oceněna prestižní Cenou Ferdinanda Peroutky za záslužnou investigativní publicistiku.

V MF Dnes se chce soustředit na investigativní novinařinu. „Myslím si, že je to chyba nás žurnalistů, že jsme do značné míry byli unavení, rezignovali jsme na vyhledávání nových zákulisních zpráv,“ připustila.

K případným personálním změnám po svém nástupu se zatím nechtěla vyjadřovat.

Vydavatelství podle předsedy představenstva Štěpána Košíka počítá s tím, že noviny posílí. „Vnímáme to, že by to měla být jedna z konkurenčních výhod," řekl.

Včera ve vydavatelství Mafra skončil šéfredaktor Lidových novin Dalibor Balšínek, list prozatímně vede Veselin Vačkov. Šéfredaktora nemají ani Hospodářské noviny vydavatelství Economia, odkud kvůli reorganizaci odešel Petr Šabata.

Český denní tisk, Mladá Fronta Dnes | Foto: Khalil Baalbaki

Květa Moravcová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme