MfD: Nespokojení letci žalují nejvyšší velení armády

Nespokojení letci žalují nejvyšší velení armády, a to za šikanu. Informuje o tom Mladá fronta Dnes. Piloti vojenských vrtulníků nesouhlasí s tím, že nesmí létat. Podle nich je to kvůli tomu, že ministryni obrany Vlastě Parkanové z KDU-ČSL napsali dopis a zpochybnili v něm rozkaz velení armády. Podle rozkazu měly totiž vrtulníky W-3A Sokol, začleněné do letecké pátrací a záchranné služby v Přerově, skončit.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vojenský vrtulník Sokol

vojenský vrtulník Sokol | Foto: HEMS sdružení

Nevhodné pro záchranu lidí a v některých situacích dokonce nebezpečné - takové jsou podle pilotů nové těžké vrtulníky, které měly sokoly nahradit. Letci k dopisu ministryni připojili také podrobnou ekonomickou a technickou analýzu, podle které je jejich provoz moc drahý. Ministryně s výtkami pilotů souhlasila, a rozkaz generálního štábu zrušila.

Sokoly v Přerově zůstaly, ale piloti na nich létat nesmí. Rozhodli se proto z armády odejít. Jsou prý jen čtyři, ale tvrdí, že jejich kolegové mají podobné názory. Náčelník generálního štábu řekl, že o trestním oznámení nic neví, takže situaci nebude komentovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Případu se věnuje reportér Pavel Otto

S velitelem vzdušných sil Ladislavem Minaříkem jsme se k tématu vrátili v publicistické části poledních Ozvěn dne Radiožurnálu. Zvukový záznam si můžete poslechnout v Rádiu na přání.

Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme