MFF Karlovy Vary představí šestnáct světových premiér

Šestnáct filmů uvidí letos diváci na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech ve světové premiéře. O hlavní cenu Křišťálový glóbus bude na letošním už 40. ročníku usilovat čtrnáct filmů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

40. MFF Karlovy Vary

40. MFF Karlovy Vary | Foto: Mezinárodní film. festival K. Vary

Ke hvězdám 40. ročníku, jako jsou Robert Redford, Liv Ullmanová nebo režisér právě uváděné komedie Bokovka Alexander Payne, přibyla i Sharon Stoneová. V Karlových Varech převezme Křišťálový glóbus za přínos světovému filmu.

"Je bezesporu osudová. Je to smutné, že lidé posuzují herce podle známé role a ne podle jejího velkého hereckého umění. Ty kalhotky jsou jen taková třešnička na dortu tomu, co vše dokázala," říká prezident festivalu Jiří Bartoška.

On a jeho kolegové letos dokázali na svou přehlídku získat i vítězné filmy z Cannes a Berlinale. I když jde často o dramatické zobrazení osudů, neměly by tyto snímky podle umělecké ředitelky festivalu Evy Zaoralové působit beznadějně. "Filmaři se nesnaží dělat filmy, které by diváky úplně rozhodily, aby měli pocit, že nestojí za to žít," dodává Zaoralová.

Lenka Šumová, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme