Opravy tramvajových tratí, výluky metra a rušení spojů. Podívejte se na prázdninové změny v MHD

Od července začínají ve veřejné dopravě prázdninové jízdní řády a s nimi spojené výluky. Mění se intervaly spojů, u některých příměstských linek se prodlouží trasa a třeba tramvajová linka číslo 4 nepojede vůbec.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tramvaj (ilustrační foto)

Tramvaj (ilustrační foto) | Foto: Zuzana Jarolímková | Zdroj: iROZHLAS.cz

Výluky metra

Začátek prázdnin využije Dopravní podnik hl. m. Prahy k výměně pražců v metru, na lince C bude přerušen provoz mezi stanicemi Pražského povstání a Muzeum až do neděle 9. července.

Přehrát

00:00 / 00:00

O prázdninových změnách v provozu metra, tramvají i dalších spojů mluvila ve vysílání reportérka Karolína Burdová

„Dopravní podnik odstraní 750 původních dřevěných pražců, které pocházejí ještě ze zahájení provozu metra před téměř padesáti lety a nahradí je stejným počtem nových betonových pražců,“ uvádí mluvčí Aneta Řehková.

Ve středu 5. července se k této výluce připojí ještě opravy na lince metra A. Mezi stanicemi Želivského a Depo Hostivař nepojede metro kvůli modernizaci zabezpečovacího zařízení ve stanici Strašnická.

Další etapa rekonstrukce stropní desky nad stanicí metra C Florenc pak přeruší provoz mezi stanicemi Vltavská a Hlavní nádraží, a to o víkendu 15. a 16. července a v sobotu 29. července.

Tramvajové výluky

První dva červencové týdny bude dopravní podnik měnit kolejové konstrukce na Vítězném náměstí. Bez provozu tramvají bude nejdříve úsek Vítězné náměstí – Divoká Šárka, poté úsek Prašný most – Vítězné náměstí. Informace k omezením ZDE.

Od soboty 15. července začne výměna kolejových oblouků v úseku Klamovka – Kavalírka, rekonstrukce výhybky a s tím související úprava tramvajové tratě na vjezdu do smyčky Kotlářka. Nebudou tedy jezdit tramvaje od Klamovky na Sídliště Řepy, omezení končí ve čtvrtek 10. srpna.

V srpnu na to naváže oprava frekventované tratě v oblasti I. P. Pavlova včetně přejezdů přes magistrálu. Od 11. do 20. srpna nepojedou tramvaje v úseku Karlovo náměstí – I. P. Pavlova.

Změny vlaků a autobusových linek

Do 21. července nepojedou kvůli opravě kolejí vlaky mezi Prahou a Kladnem. Výluka bude po většinu července také mezi Hostivicí a Slaným a Hostivicí a Rudnou u Prahy. V těchto úsecích bude zavedena náhradní autobusová doprava. Více informací ZDE.

Proti loňskému roku se kvůli vlakové výluce nebude měnit provoz linek právě mezi Prahou a Kladnem. Ale školní linky ani školní spoje na příměstských a regionálních linkách až do září nepojedou. Prodlouží se také intervaly u metra a tramvajových linek, mimo provoz bude tramvajová linka číslo 4. Naopak dopravní podnik kvůli příjezdu turistů posílí speciální linku AE z hlavního nádraží na Letiště Václava Havla Praha.

Klára Škodová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme