Přehled tisku: modernizace MHD v Praze, drahé brambory a nebezpečná aplikace pro děti

V pátečních novinách se dočtete, že Praha chce mít nový dopravní navigační a informační systém, a to včetně elektronických cedulí na zastávkách, jak píše Deník. Mf Dnes pro změnu varuje před aplikací Tik Tok, kvůli které se mohou děti stát terčem kyberšikany. A deník E15 upozorňuje na drahé brambory kvůli špatné úrodě. Více v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

přehled tisku Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na zastávkách MHD v Praze by se měly objevit elektronické cedule. Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Mf Dnes

Mf Dnes varuje před ne moc známou aplikací, kvůli které se školáci můžou stát obětí pedofilů nebo kyberšikany. Krátká videa natáčená a zveřejňovaná přes čínskou sociální aplikaci Tik Tok totiž mohou zneužít jiné osoby. Na videa se může ihned podívat přes půl miliardy uživatelů z celého světa.

,Kéž by podřezali tebe.' Někteří zaměstnanci neziskovek čelí kyberšikaně, stěžují si na nezájem policie

Číst článek

Českých dětí, které požívají Tik Tok, jsou tisíce a většina z nich ještě chodí na základní školu. Na síť chodí pod nejrůznějšími přezdívkami a z některých se dokonce stávají dětské celebrity. Na Tik Tok ale děti často přidávají také videa se sexuálním podtónem. Objevují se i takové příspěvky, kde dochází k sebepoškozování.

Deník

Praha bude mít nový dopravní navigační a informační systém. Tématu se věnuje regionální Deník. Magistrát plánuje, že se na každé zastávce objeví elektronické cedule s informacemi o aktuálních spojích. Součástí budou třeba taky mapy. Díky této modernizaci by se měla zefektivnit a zjednodušit městská hromadná doprava. Celý projekt je ale momentálně ve fázi návrhů.

Stavba metra i řešení špatného stavu mostů. Nová pražská koalice se chce zaměřit na zlepšení dopravy

Číst článek

E15

Brambory v Česku za poslední rok výrazně zdražily. To se dočtete v deníku E15. Jejich cena stoupla o 65 procent. Poprvé za pět let tak jeden kilogram brambor stojí přes dvacet korun. Podražily i výrobky jako hranolky nebo brambůrky, které se z této plodiny vyrábějí.

Brambory jsou drahé kvůli loňskému suchu v celé Evropě. Úroda nebyla dobrá ani v zemích, ze kterých se běžně přebytky brambor za velmi nízké ceny dovážejí do Česka.

Hospodářské noviny

Kvůli kariéře dítě neodložím - to je titulek článku v Hospodářských novinách. Na příbězích tří žen nabízí inspiraci, jak skloubit práci a rodinný život. Všechny měly první dítě ještě před třicítkou. Shodují se, že kromě podpory a zapojení partnera je nutná i vstřícnost zaměstnavatele a výhodou pružná pracovní doba.

Nikola Kopáčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme