Přehled tisku: modernizace MHD v Praze, drahé brambory a nebezpečná aplikace pro děti

V pátečních novinách se dočtete, že Praha chce mít nový dopravní navigační a informační systém, a to včetně elektronických cedulí na zastávkách, jak píše Deník. Mf Dnes pro změnu varuje před aplikací Tik Tok, kvůli které se mohou děti stát terčem kyberšikany. A deník E15 upozorňuje na drahé brambory kvůli špatné úrodě. Více v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

přehled tisku Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tramvajová zastávka

Na zastávkách MHD v Praze by se měly objevit elektronické cedule. Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Mf Dnes

Mf Dnes varuje před ne moc známou aplikací, kvůli které se školáci můžou stát obětí pedofilů nebo kyberšikany. Krátká videa natáčená a zveřejňovaná přes čínskou sociální aplikaci Tik Tok totiž mohou zneužít jiné osoby. Na videa se může ihned podívat přes půl miliardy uživatelů z celého světa.

,Kéž by podřezali tebe.' Někteří zaměstnanci neziskovek čelí kyberšikaně, stěžují si na nezájem policie

Číst článek

Českých dětí, které požívají Tik Tok, jsou tisíce a většina z nich ještě chodí na základní školu. Na síť chodí pod nejrůznějšími přezdívkami a z některých se dokonce stávají dětské celebrity. Na Tik Tok ale děti často přidávají také videa se sexuálním podtónem. Objevují se i takové příspěvky, kde dochází k sebepoškozování.

Deník

Praha bude mít nový dopravní navigační a informační systém. Tématu se věnuje regionální Deník. Magistrát plánuje, že se na každé zastávce objeví elektronické cedule s informacemi o aktuálních spojích. Součástí budou třeba taky mapy. Díky této modernizaci by se měla zefektivnit a zjednodušit městská hromadná doprava. Celý projekt je ale momentálně ve fázi návrhů.

Stavba metra i řešení špatného stavu mostů. Nová pražská koalice se chce zaměřit na zlepšení dopravy

Číst článek

E15

Brambory v Česku za poslední rok výrazně zdražily. To se dočtete v deníku E15. Jejich cena stoupla o 65 procent. Poprvé za pět let tak jeden kilogram brambor stojí přes dvacet korun. Podražily i výrobky jako hranolky nebo brambůrky, které se z této plodiny vyrábějí.

Brambory jsou drahé kvůli loňskému suchu v celé Evropě. Úroda nebyla dobrá ani v zemích, ze kterých se běžně přebytky brambor za velmi nízké ceny dovážejí do Česka.

Hospodářské noviny

Kvůli kariéře dítě neodložím - to je titulek článku v Hospodářských novinách. Na příbězích tří žen nabízí inspiraci, jak skloubit práci a rodinný život. Všechny měly první dítě ještě před třicítkou. Shodují se, že kromě podpory a zapojení partnera je nutná i vstřícnost zaměstnavatele a výhodou pružná pracovní doba.

Nikola Kopáčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme