Michael Kocáb v Radiožurnálu: Do politiky se vracet nehodlám

Ministr pro menšiny a lidská práva Michael Kocáb nebude v předčasných volbách kandidovat do Poslanecké sněmovny. Řekl to ve Dvaceti minutách Radiožurnálu. Kocáb zhodnotil své krátké působení ve funkci jako dobré a přínosné. Jak ale zdůraznil, do politiky se už vrátit nechce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michael Kocáb | Foto: Jakub Fišer

"Ne, tak to mohu vyloučit, ani do Poslanecké sněmovny, ani do Evropského parlamentu. Já to neplánuji, chtěl by si teď odpočinout - bylo to skutečně náročné, osmnáct dvacet hodin denně práce, bez přehánění - a pak se vrátím ke své rozdělané desce a budeme koncertovat s Pražským výběrem," uvedl Kocáb.

Dnes vystoupí Kocáb se svou kapelou Pražský výběr na koncertě iniciativy V Ústí neonacisty nechceme. Akce je namířena proti sobotnímu pochodu Autonomních nacionalistů v Ústí nad Labem. Kocáb považuje koncert za apel na státní orgány, aby si uvědomily nutnost bojovat proti neonacistům. Podle něj už ale sobotnímu pochodu zabránit nejde.

"Dobře známe jejich intelektuální založení, je to banda primitivů, kteří si neuvědomují dopad toho, co dělají. Vystupují v barvách německé říše, tedy do určité míry, pokud jsou to neonacisté, a neuvědomují si, že sami bývali potravou pro německý nacistický aparát," dodal Michael Kocáb ve Dvaceti minutách Radiožurnálu.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.30 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Helena Šulcová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu. Připomínky a náměty k pořadu posílejte na adresu 20minut@rozhlas.cz. Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Alžběta Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme