Vinařský fond hledá reklamní agenturu za 130 milionů. O vítězi tendru rozhodne i exhejtman Hašek

Bývalý hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek (ČSSD) se vrací do Vinařského fondu, kde bude rozhodovat o desítkách milionů korun z veřejných peněz. Někdejší místopředseda strany nově zastupuje v Radě fondu ministerstvo zemědělství. Organizace přitom nyní hledá firmu, které bude další tři roky platit za propagaci českého a moravského vína.

Brno Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý jihomoravský hejtman Michal Hašek z ČSSD

Bývalý jihomoravský hejtman Michal Hašek z ČSSD | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Za reklamní kampaně chce Vinařský fond utratit až 130 milionů korun. Podle ředitele Jaroslava Machovce bude pokračovat třeba propagace růžového vína. „Když jsme s tím začínali, tak celkový objem prodávaného růžového vína byl pod jedno procento. Dneska se blížíme sedmi procentům,“ řekl Radiožurnálu.

Bratři Formanovi se ohradili proti Sehnalově kampani. Vadí jim použití obličeje i jména jejich otce

Číst článek

Hašek vyslancem ministerstva

Vítěznou marketingovou agenturu doporučí zvláštní komise. Michala Haška jako poradce ministra zemědělství překvapilo, že v ní neměl zasednout žádný zástupce resortu. „Takže komise byla rozšířena z pěti členů na devět a jedním z těch členů bude zástupce ministerstva zemědělství,“ uvedl.

Reklamní firmu chce Vinařský fond vybrat nejpozději za půl roku. Organizace ročně hospodaří s víc než 50 miliony korun. Většinu získává ze státního rozpočtu. Menší část z povinných příspěvků vinařů.

Hašek ve vedení fondu působil v době, kdy zastával post jihomoravského hejtmana. Na jeho návrat k vinařům upozornil ve čtvrtek deník Právo.

Tomáš Jelen Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme