Michal Hašek se vrací do sněmovny. Za 1000 korun měsíčně bude dělat asistenta poslanci Běhounkovi

Bývalý místopředseda ČSSD a exhejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek bude jako asistent pomáhat poslanci Jiřímu Běhounkovi (za ČSSD), který je zároveň hejtmanem Vysočiny. Hašek to uvedl na svém facebookovém profilu, měsíčně bude pobírat 1000 korun.

POSLANECKÁ SNĚMOVNA Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý jihomoravský hejtman Michal Hašek z ČSSD | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Běhounek je po nedělním setkání širšího vedení strany jedním z možných kandidátů na nového předsedu ČSSD. Kandidaturu však podmínil návratem Haška, bývalého poslance Jeronýma Tejce a jihočeského exhejtmana Jiřího Zimoly. Hašek a Tejc se však do vedení vracet nehodlají.

Na informaci upozornila Česká televize. Na Haška se obrátil sám Běhounek, který byl poslancem a hejtmanem i v minulém volebním období.

Běhounek si stanovil podmínky pro kandidaturu na šéfa ČSSD. Chce návrat Zimoly, Haška a Tejce

Číst článek

„Asi před dvěma týdny mě oslovil se žádostí o spolupráci při své parlamentní práci. Chce využít mých zkušeností bývalého předsedy poslaneckého klubu a hejtmana. Rád mu poskytnu analýzy či konzultace v legislativním procesu,“ uvedl Hašek. Zároveň poblahopřál nově zvolenému předsedovi Poslanecké sněmovny Radkovi Vondráčkovi (ANO).

Hašek se s Běhounkem dohodl na minimální možné odměně, a to 1000 korun, i na vstupní kartě do Poslanecké sněmovny. Hašek byl poslancem ještě v minulém volebním období. ČSSD však požadovala, aby si její hejtmani vybrali buď poslanecký mandát, nebo hejtmanské křeslo. Hašek se tak poslaneckého mandátu vzdal a zůstal hejtmanem.

Chovanec: ČSSD před volbami nepodpoří žádného z kandidátů na post prezidenta

Číst článek

Běhounek si nechal obě funkce. Po loňských volbách Haška v čele Jihomoravského kraje vystřídal Bohumil Šimek (ANO). Sociální demokraté jsou v koalici, ale Hašek politickou funkci nemá, což bylo podmínkou ANO pro spolupráci.

Běhounkovo jméno se v poslední době skloňuje v souvislosti s novým předsedou ČSSD. Strana chce hledat nové vedení na únorovém sjezdu kvůli propadu v říjnových sněmovních volbách, kde obdržela přes sedm procent, a oproti předešlým čtyřem letům ztratila 35 mandátů. Nyní jich má 15.

Běhounek kandidaturu podmínil tím, že by měli dostat prostor výrazní členové strany, kteří byli v poslední době odsunuti do pozadí. Jmenoval právě Haška, Tejce a Zimolu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme