Policie odložila Horáčkovo trestní oznámení na komunistu Ondráčka

Policie odložila trestní oznámení podnikatele a neúspěšného prezidentského kandidáta Michala Horáčka na komunistického poslance Zdeňka Ondráčka, který během kampaně před lednovými prezidentskými volbami obvinil Horáčka ze spolupráce se Státní bezpečností (StB). Horáček se hodlá obrátit na civilní soud. O rozhodnutí vyšetřovatelů v úterý informovala Česká televize, které informaci potvrdil státní zástupce Tomáš Svoboda.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Neúspěšný prezidentský kandidát Michal Horáček | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Horáček už obdržel písemné rozhodnutí o odložení trestního oznámení. Podle Horáčka dokument uvádí, že Ondráček lhal a jeho tvrzení o spolupráci Horáčka s StB se nezakládá na pravdě. „Policie však říká, že jeho vyjádření je jednak emocionální, jednak každý racionálně myslící člověk může zjistit, že jsou jeho tvrzení nepravdivá,“ řekl Horáček ČT.

Celý den v patách prezidentským kandidátům. Michal Horáček podal trestní oznámení na poslance

Číst článek

Policie proto Horáčkovi doporučuje, aby se s žalobou obrátil na civilní soud. „To také učiním, protože se nadále domnívám, že se pan Ondráček dopustil pomluvy a zveřejnil nepravdivý údaj, který mohl vážnou měrou ohrozit mou vážnost u spoluobčanů,“ vysvětlil Horáček.

Trestní oznámení kvůli pomluvě podal prezidentský kandidát Horáček počátkem roku. Reagoval tak na rozhovor s poslancem Ondráčkem, který v polovině prosince zveřejnil portál Eurozprávy.cz. Komunistický poslanec v něm mimo jiné řekl, že Horáček je podle dostupných informací bývalý vekslák a spolupracovník StB s krycím jménem Sázkař. Horáček jakoukoliv spolupráci s komunistickou tajnou policií odmítl.

O post hlavy státu se podnikatel a textař Horáček ucházel v lednových prezidentských volbách spolu s dalšími osmi kandidáty. Hlas mu dalo 9,18 procenta voličů, což na postup do druhého kola nestačilo. Volby vyhrál stávající prezident Miloš Zeman.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme