Michal Kraus se prý za ředitele firmy označil v euforii

Policie se zabývá rolí předsedy poslanců ČSSD Michala Krause v případu investice do ghanské továrny na kakaové boby. Podnikatel František Rigo, který si teď odpykává desetiletý trest vězení za stamilionové podvody, ho označil jako společníka obchodu, k němuž nakonec nedošlo. Podle podnikatele chtěl ale Kraus investovat do továrny 15 milionů dolarů z úplatků nějaké velké státní zakázky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Kraus | Foto: ČTK

Podle Michala Krause šlo před čtyřmi lety o soukromou cestu do Ghany, která ale mimo jiné končila podepsáním smlouvy. On podle svých slov figuroval v celém obchodu pouze jako svědek, protože mu připadal výhodný také pro Českou republiku.

Za ředitele firmy, která chtěla akcie ghanského podniku koupit, se nechal označit v euforii, která panovala při podpisu smluv: "Když jsem říkal - já nemám žádnou funkci - tak říkali: ´Dobře, napiš director´ - tak jsem napsal director!," řekl Kraus novinářům.

Michal Kraus poslal z účtu své matky do Afriky zálohu. Dnes ale tvrdil, že nešlo o jeho peníze. Podnikatel František Rigo mu prý řekl, že má technické potíže s účtem a nemůže zálohu poslat. Kraus mu tedy věřil: "Kdyby to byly moje prostředky, tak bych zcela určitě pana Riga žádal o návrat těch peněz, a pokud by mi je nevrátil, tak bych na něho podal trestní oznámení."

Poslanec Kraus dnes uvedl, že nic špatného neudělal a nevidí proto důvod, proč by měl opustit například funkci šéfa sněmovního klubu: "Litovat můžu pouze toho, že jsem naletěl podvodníkovi."

Michal Kraus, který je lídrem kandidátky ČSSD v Libereckém kraji, zdůraznil, že se dnes k tomuto tématu vyjadřuje naposledy. Je ale možné, že se ho na něj budou ptát i někteří straničtí kolegové.

Milan Kopp, Hana Jurášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme