Zlínští policisté, kteří vyšetřovali Šnajdra, zůstanou bez trestu. Rozhodnutí potvrdila státní zástupkyně

Definitivně bez trestu zůstanou zlínští policisté, kteří vyšetřovali únos dcery vlivného podnikatele Michala Šnajdra a zřejmě obvinili nesprávného pachatele. Podle generální inspekce sice chybovali, ale neprokázalo se, že úmyslně. Její rozhodnutí nedávno potvrdila zlínská státní zástupkyně Pavlína Nesvadbová. Na kauzu justičního omylu upozornil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zlínští policisté zůstanou bez trestu (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

„Mám za to, že státní zastupitelství nemá zájem prát na veřejnosti špinavé prádlo zlínské policie a policistů, kteří na tom případu pracovali,” myslí si Šnajdr.

Když nastupoval neprávem do vězení, onemocněla mu dcera rakovinou. Policisté ale zůstanou bez trestu

Číst článek

Podnikatel Michal Šnajdr byl odsouzen na deset let za únos, nedávno se ale přišlo na to, že pachatelem je podle všeho někdo jiný - únosci byli nedávno obviněni. Šnajdr říká, že takové rozhodnutí čekal.

Mluvčí zlínské policie Lenka Javorková kauzu nekomentovala. Rozhodnutí nechtěla komentovat ani státní zástupkyně Nesvadbová.

Rozhodnutí generální inspekce již dříve vysvětlila mluvčí Ivana Nguyenová takto: „Generální inspekce bezpečnostních sborů na základě všech získaných informací došla k závěru, že v průběhu přípravného trestního řízení v této záležitosti došlo k několika pochybením. Nicméně ve vztahu k policistům, kteří na případu pracovali, nebylo zjištěno úmyslné jednání. Co se týče případného neúmyslného jednání či kázeňského provinění, to je vzhledem k promlčecí době již irelevantní.“

Nepřímé důkazy

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si vyjádření Ivany Nguyenové z GIBS

K mužovu odsouzení vedla celá řada nepřímých důkazů, ty jsou ale při podrobnějším zkoumání lehce zpochybnitelné. Například policista, který se podílel na vyšetřování, měl se Šnajdrem osobní spory. V minulosti proti němu vypovídal. Proti Šnajdrovi svědčili i dva muži, s jejichž ženami měl Šnajdr intimní poměr.

Do vězení Šnajdr nastupoval v době, kdy jeho dcera onemocněla rakovinou. Obvinili ho zlínští kriminalisté. Na vyšetřování se podílel také policista Jan Ovčáček. Tedy muž, proti kterému Šnajdr podle zjištění Radiožurnálu v minulosti svědčil kvůli údajnému vynášení policejních informací.

Markéta Chaloupská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme