Michálek tvrdí, že s Johnem mluvil až v listopadu

Deník Mladá fronta Dnes uveřejnil přepisy nahrávek, které mají dokazovat, že Drobilův poradce Matin Knetig vyzval tehdejšího šéfa Fondu Libora Michálka k manipulaci se státní zakázkou. Michálek kvůli tomu požádal o schůzku s premiérem, ale ještě před tím mluvil s ministrem vnitra Radkem Johnem z Věcí veřejných.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odvolaný ředitel SFŽP Libor Michálek | Zdroj: ČTK

„Bylo zjevné, že v době naší schůzky neměl Libor Michálek v ruce vůbec nic, čím by své domněnky podpořil,“ řekl včera John s tím, že schůzka byla v létě.

Michálek však pro server iHned.cz prohlásil, že s ministrem vnitra mluvil až v listopadu. Podle odcházejícího ministra Drobila to ukazuje na nedůvěryhodnost celé kauzy:

Přehrát

00:00 / 00:00

Drobil krátce.mp3

„Teď se ukazuje, že někdo stoprocentně věděl a neinformoval, pro mě je to velmi zvláštní.“

Reakce premiéra Petra Nečase na kauzu nahrávek byla podle Libora Michálka překvapivá. Odvolaný ředitel Státního fondu životního prostředí Libor Michálek v České televizi řekl, že Nečas nemá zájem na boji proti korupci:

„Pro mě je pan primátor primárně nedůvěryhodný, protože v okamžiku, kdy dostane upozornění, že je potřeba zapojit do shromažďování důkazů BIS, na toto upozornění nereaguje, tak já mám silné pochybnosti, že má sílu bojovat proti korupci v této zemi.“

Přehrát

00:00 / 00:00

michálek o nečasovi.mp3

Opozice chce kvůli podezření z korupce vyvolat v úterý hlasování o nedůvěře vládě.

Lídři vládních stran se dnes znovu sejdou kvůli korupční aféře a vztahům uvnitř koalice. Špičky ODS, TOP 09 a Věcí veřejných se potkaly už v pátek večer, ale jednání přerušily. Kvůli kauze, která už připravila o funkci ministra životního prostředí Pavla Drobila, se dnes také schází poslanecký klub Věcí veřejných.

Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme