VIDEO: Pokusíme se vyškrtnout třetí a čtvrtou vlnu EET ze zákona, říká pirát Ferjenčík

Novela, která rozšiřuje elektronickou evidenci tržeb, prošla ve sněmovně prvním čtením. Opozice neuspěla s návrhem na její zamítnutí, ani s tím, aby novelu detailně projednalo dalších dvanáct sněmovních výborů. Proč opozici EET vadí? I na to odpovídal ve Dvaceti minutách Radiožurnálu místopředseda Pirátů Mikuláš Ferjenčík.

dvacet minut radiožurnálu Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Ve chvíli, kdy opozice má pádné argumenty, proč se má návrh zamítnout, tak si je má vláda poslechnout a pak nechat hlasovat,“ říká místopředseda rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny Mikuláš Ferjenčík z České pirátské strany.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s poslancem za Českou pirátskou stranu Mikulášem Ferjenčíkem o byrokracii a elektronické evidenci tržeb

Piráti především říkají, že třetí a čtvrtá vlna EET je nesmyslná – zlepšení kontrolních možností státu je zcela minimální. Naopak, u první a druhé vlny lze vést dohady o tom, zda byrokracie stojí za možnost kontroly.

„U hospod nebo obchodu, když přijde kontrolor, a vidí, že někdo nevydal účtenku, tak je to poměrně jednoduché,“ vysvětluje Ferjenčík.

V případě řemeslníků, instalatérů, malířů pokojů, ale i advokátů a notářů transakce probíhají jeden na jednoho, není tam žádný třetí člověk.

„Nevidím tam možnost ze strany státu to kontrolovat. „Přínos bude naprosto minimální, zatímco byrokracie značná,“ říká místopředseda rozpočtového výboru s tím, že na tom vydělají především výrobci EET systémů.

Vláda se má podle něj soustředit na příčiny, proč podnikatelé nepřiznávají tržby. „Mám za to, že hlavní příčina je obrovský nárůst byrokracie při dosahování různých limitů při podnikání,“ vysvětluje s tím, že dnes je například obtížné přejít z garážového provozu do podnikání.

Tomáš Pancíř, prh Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme