Mikš: Hodač má zatím důvěru Rady ČT

Ředitel České televize Jiří Hodač má zatím podle člena televizní rady Františka Mikše důvěru Rady ČT. Mikš to řekl novinářům o přestávce zasedání rady, která jedná o současné krizi ČT. Hodačovo odvolání není v danou chvíli podle Mikše aktuální.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hodač po odchodu ze zasedání rady novinářům řekl, že je „velmi spokojen“ s dojmem, jakým podle něho na radu zapůsobili noví členové televizního vedení. Hodač je radě představil a také ji informoval o aktuální situaci v ČT. Dotazy byly „někdy i poněkud vzrušenější“, připustil s tím, že radu podle svého názoru „vcelku uspokojil“.

Hodač znovu vyjádřil připravenost jednat s televizními zaměstnanci, kteří v dané chvíli stojí proti němu. K obsazení zpravodajského centra - velínu - řekl, že odtamtud nikomu nebrání odejít. Ke zveřejnění rodných čísel některých svých odpůrců uvedl, že o tom nic neví. Na dotaz, jak vnímá prohlášení odborového předáka Richarda Falbra, že v pondělí zahájená stávka je legální, Hodač řekl, že postoj odborů akceptuje, ale stanovisko jeho strany je jiné - stávka je nezákonná.

Hodač dnes oznámil, že jmenoval do funkce ředitele výroby a techniky ČT Jana Nováka, výkonem funkcí vedoucího právního útvaru a útvaru personálního pověřil Věru Valterovou a výkonem funkce finančního ředitele pověřil Jindřicha Beznosku. Podle Mikše byly první informace od Beznosky o dosavadním hospodaření ČT šokující. Mikš se konkrétně zmínil například o přezaměstnanosti. Všechny tři nové členy vedení ČT Hodač odpoledne představil radě. Podle Mikše se rada bude dále zabývat například přípravou zprávy pro parlament.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme