Mináře jsme nevyhodili, vyvrací fakulta informace o šéfovi Milionu chvilek. Doufá, že se do školy vrátí

Ředitelé dvou ústavů Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze vyvrací informace o předsedovi spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláši Minářovi, které se v posledních dnech objevily na internetu. Zprávy o jeho vyloučení ze školy jsou podle nich nepravdivé. „Sám přerušil studium, aby se mohl plně věnovat občanským aktivitám,“ uvedli v dopisu Jakub Čapek a Jan Chromý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lídr protivládních demonstrantů Mikuláš Minář | Foto: Petr Hloušek | Zdroj: Právo / Profimedia

Ředitel Ústavu filosofie a religionistiky Jakub Čapek a ředitel Ústavu českého jazyka a teorie Jan Chromý se podle svých slov k vyjádření rozhodli v reakci na lživé informace, které se o předsedovi spolku Milion chvilek pro demokracii začaly šířit na internetu.

Mikuláš Minář na FF UK studoval dvouobor Český jazyk a literatura - Filozofie. Až do roku 2017, kdy se začal věnovat občanským aktivitám spojeným se spolkem.

Kdo jsou lidé, kteří dostali na náměstí tisíce demonstrantů? Analytička o spolku Milion chvilek

Číst článek

„Projevoval při studiu tohoto náročného dvouoboru veškerý potřebný talent i nasazení a vykazoval nadprůměrné studijní výsledky. Jak veřejně deklaroval, sám přerušil studium, aby se mohl plně věnovat občanským aktivitám.“ píšou ředitelé s tím, že jeho kroku rozumí. „Zároveň chováme naději, že se v budoucnu ke studiu vrátí,“ dodávají.

Protesty po celém Česku

Minář stojí v čele sdružení Milion chvilek, které pořádá protesty v Česku, vzniklo po sněmovních volbách 2017. 

Záchranáři i krizový manažer. Podívejte se, co se připravuje kvůli nedělní demonstraci na Letné

Číst článek

Premiéra Andreje Babiše z ANO spolek vyzývá k tomu, aby plnil předvolební sliby občanům, zejména to, že bude podporovat a rozvíjet demokracii v ČR. Protože podle spolku své sliby nemyslel vážně, přišli jeho členové loni v únoru s kampaní Milion chvilek pro demokracii. Za sto dní chtěli získat milion podpisů od lidí, kteří si myslí, že má Babiš odstoupit z čela vlády. Petici dosud podepsalo víc než 333 000 lidí.

Zatím největší protest se konal 4. června, znovu na téměř zcela zaplněném Václavském náměstí, organizátoři hovořili o 120 000 účastnících, podle Babiše ale policie odhadla jejich počet na 90 000. O týden později, 11. června, se konaly protesty znovu jen v regionech, kde demonstrovaly proti Babišovi a Benešové tisíce lidí. Protesty se konaly ve více než třech stech obcí a měst, na řadě míst byla účast vyšší než při regionálních demonstracích o dva týdny dříve. 

Milion chvilek hradí demonstrace z peněz na transparentním účtu, kam sympatizanti posílají dary v řádu stovek nebo tisíců korun.

dbr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme