Ženu, která vyhrožovala starostce Mikulčic, dopadli policisté. Hrozí jí až čtyři roky vězení

Policie dopadla ženu, která vyhrožovala smrtí starostce Mikulčic na Hodonínsku postiženým tornádem. Ženě hrozí až čtyři roky vězení. Na policejním webu to v pátek uvedl mluvčí Pavel Šváb.

Mikulčice (Hodonínsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie dopadla ženu, která vyhrožovala smrtí starostce Mikulčic na Hodonínsku postiženým tornádem (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Obviněná žena bydlící právě v této obci se při výslechu ke svému jednání doznala. Zodpovídá se z vydírání a vyhrožování s cílem působit na úřední osobu,“ uvedl mluvčí.

‚Vrazím ti kudlu do břicha.‘ Starostka Mikulčic zrušila ubytování dobrovolníkům, přišly jí výhrůžky zabitím

Číst článek

Především na sociálních sítích čelila starostka Mikulčic Marta Otáhalová kritice, že situaci v obci nezvládá.

Na začátku týdne do obce přijel situaci uklidnit jihomoravský hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL). Ve videu, které poté zveřejnil, starostku podpořil. Uvedl, že vyhrožovat starostce smrtí, přestože pracuje od nevidím do nevidím celý měsíc, je za hranou.

Jak informoval server iROZHLAS.cz, impulzem k vlně emocí byl zřejmě moment, kdy obec v tamní sportovní hale ukončila ubytování pro dobrovolníky. Hejtman k tomu uvedl, že tam někteří dělali problémy a byly rozbité záchody.

Koncem minulého týdne pak na webu banky také nebyl dohledatelný transparentní účet, na který lidé zasílali obci finanční pomoc. Odpůrci starostky ji na sociálních sítích obviňovali, že peníze ukradla. Za chybu ale podle hejtmana mohla banka.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme