Policie v souvislosti s razií ve firmě Kapsch kontaktovala i exnáměstka ministra dopravy Ferance

Detektivové v souvislosti se zásahem ve společnosti Kapsch kontaktovali i poslance a bývalého náměstka ministra dopravy Milana Ferance z hnutí ANO. Ten schůzky s firmou připustil. Radiožurnálu řekl, že se ho kriminalisté ptali na jeho roli při vyjednávání s Kapschem a prohledali mu mobil.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanec a bývalý náměstek ministra dopravy Milana Feranec z hnutí ANO | Foto: Tomáš Frait / MAFRA | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„Standardně jsem podal nějaké vysvětlení. Měli dotazy, jestli jsem jednal na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, a nějaké další. Já jsem jim standardně odpověděl a potom mě požádali o mobil, ten jsem jim poskytl a po třech hodinách mi ho vrátili,“ popsal Feranec Radiožurnálu.

Jednal jsem s firmou Kapsch i antimonopolním úřadem. Ušetřilo se 1,5 miliardy, tvrdí Faltýnek

Číst článek

Policie kvůli schůzkám s Kapschem vyšetřovala i místopředsedu hnutí ANO Jaroslava Faltýnka. Vzala mu počítač a mobil. Faltýnek ale prohlásil, že šlo o legitimní schůzky.

Firma Kapsch je současným provozovatelem dálničního mýta. Letos v prosinci jí má nahradit na dalších deset let firma CzechToll.

Kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu zasahovali kvůli veřejným zakázkám včera na několika místech v republice. Kromě Faltýnkova domu taky v sídle firmy Kapsch a v Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Václav Vohlídal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme