Agenturu pro sport jsem si nepsal sám pro sebe, hájí se vládní zmocněnec Milan Hnilička

Senátoři zamítli vznik Národní sportovní agentury. Své rozhodnutí odůvodňují mimo jiné tím, že agenturu si sám pro sebe vytvořil vládní zmocněnec pro sport Milan Hnilička, který do jejího čela kandiduje. Ten se ale brání tím, že se snažil naplnit programové prohlášení vlády a strategické materiály jako je Koncepce sportu 2016-2025. Uvedl to ve Dvaceti minutách Radiožurnálu.

Dvacet minut Radiožurnálu Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Byl jsem ten, který přišel ze sportovního prostředí do politiky, protože se už nemohl dívat na to, jak stát přistupuje k podpoře sportu, především dětí,“ říká s tím, že agenturu si nepsal pro sebe, ale na základě výše zmíněných materiálů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Stane se financování sportu průhlednější?

Úřad podle návrhu zákona počítá s 80 zaměstnanci a stomilionovým ročním rozpočtem. Snahou přitom podle Hniličky bylo vytvořit úřad, který by byl oproti původně navrhovanému ministerstvu útlejší. „Je to o efektivitě vynaložených veřejných peněz,“ říká.

Snažím se, abychom letité manko, které nastalo, napravili,“ řekl. V návrhu na agenturu se také uvádí, že předseda úřadu může zůstat poslancem a senátorem. „Nemusím to být já, kdo předsedou bude, chtěli jsme rozšířit možnosti kandidátů,“ vysvětluje.

Investice za 13 miliard

Národní investiční plán, se kterým přišla vláda Andreje Babiše, se týkal mimo jiné i sportovišť. Jak to s plánem vypadá?

„Nasbírali jsme požadavky sportovního prostředí… Je tam zhruba za 13 miliard investic, ale nemá to systém,“ upozorňuje.

Dodává také, že objíždí celou republiku, komunikuje se starosty a zástupci sportu. „Načítáme prostředí, protože to tady doposavad nikdo nedělal,“ uzavírá.

Marie Bastlová, prh Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme