‚Udělal jsem zbytečnou chybu.’ Hnilička se po účasti na kontroverzní oslavě vzdá mandátu poslance

Sobotní oslava v teplickém hotelu Prince de Ligne má dohru. Poslanec za hnutí ANO Milan Hnilička se rozhodl rezignovat na svůj mandát. Zároveň ale vede Národní sportovní agenturu a tohoto postu se zatím vzdát nechce. Zda zůstane zmocněncem pro sport, se chce Hnilička rozhodnout podle reakcí ze sportovního prostředí. Dodal, že cítí velkou podporu.

Praha (Aktualizováno: 16:10 25. 1. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička | Zdroj: Úřad vlády ČR

„Plně si uvědomuji zodpovědnost, kterou jako poslanec vládní koalice mám, a proto jsem se po té zbytečné chybě, kterou jsem udělal, rozhodl rezignovat na svůj poslanecký mandát. Co se týče funkce šéfa sportovní agentury, počkám, jak se k celé věci postaví sportovní prostředí. Zatím ale cítím velkou podporu,“ uvedl Hnilička ve vyjádření pro INFO.CZ.

Paroubek, Hnilička i Šlégr. Desítky lidí o víkendu slavily v teplickém hotelu exposlance Bendy

Číst článek

Deník Blesk v pondělí informoval o tom, že se Hnilička v Teplicích v sobotu účastnil oslavy. Premiér Andrej Babiš (ANO) označil chování účastníků v době vládních opatření proti epidemii covidu-19 za nepřijatelné a dodal, že Hnilička by z toho měl vyvodit důsledky.

Už dříve Hnilička sdělil, že se za chybu omlouvá a poslal 50 tisíc korun na sbírku organizace Člověk v tísni pro lidi v tíživé situaci.

Sobotní oslava

V teplickém hotelu Prince de Ligne, který patří exposlanci za ČSSD Petru Bendovi, se v noci ze soboty na neděli slavilo. Party se účastnily desítky lidí. Kromě Hniličky mezi nimi byl i bývalý premiér Jiří Paroubek nebo místopředsedy Rady České televize a exposlance Jiřího Šlégra.

Někdejší hokejový brankář Hnilička v pondělí dopoledne uvedl, že chyboval. „Nepil jsem, po večeři a pár pracovních schůzkách jsem řídil domů. Ale uvědomuju si, že jsem udělal velkou a hloupou chybu, za kterou se moc omlouvám a jsem připraven nést následky,“ řekl.

Účastníci se dopustili hned několika provinění proti vládním opatřením proti koronaviru. Namátkou: nenošení roušek a respirátorů, nedodržení zákazu vycházení, ubytování hostů, které je možné pouze v případě výkonu povolání a podnikání, nebo shromáždění více než dvou lidí z různých domácností.

Pražský magistrát rozhodl o pokutě pro restauraci Rio's na Vyšehradě, kde se sešel Faltýnek s Prymulou

Číst článek

Dřívější přešlapy zákonodárců

Nejde o první podobné povyražení v době nouzového stavu. Ve druhé polovině října se v pražské restauraci Rio's na Vyšehradě sešli tehdejší ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) se šéfem poslanců hnutí ANO Jaroslavem Faltýnkem, ředitelem ostravské nemocnice Jiřím Havrlantem a dalšími. Prymula po následném tlaku na post ministra rezignovat. Účastníci zaplatili pokutu.

O dva týdny později pak reportér Radiožurnálu přistihl tehdejšího šéfa poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska, jak vchází do restaurace Hlučná samota na pražských Vinohradech. Tam strávil asi 40 minut, během kterých vypil pivo. Zaplatil kvůli tomu pokutu.

V polovině ledna strávil hodinu a čtvrt v zavřené restauraci také exprezident a odpůrce vládních opatření Václav Klaus. Podle vyjádření podniku si Klaus jen došel na toaletu při čekání na jídlo. Žádné si ale neodnesl.

ČTK, aur Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme