Soud vydal zatykač na Hojera z kauzy OKsystem. Podruhé nepřišel k soudu, nic o něm neví ani obhájce

Městský soud v Praze vydal zatykač na obžalovaného Milana Hojera z kauzy OKsystem. Ta souvisí s údajným vydíráním. Někdejší šéf odboru informatiky na ministerstvu práce a sociálních věcí Hojer nepřišel už podruhé k soudu a navíc je v podmínce kvůli jinému případu, který se týká krádeže tabletů v restauracích.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý šéf odboru informatiky na ministerstvu práce a sociálních věcí a obžalovaný v kauze OKsystem Milan Hojer | Foto: Jan Handrejch / Právo | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Obžalovaný Hojer nekomunikuje ani se svým právníkem Eduardem Brunou. „Bohužel je nekontaktní i pro mě. To znamená, já ho vlastně zastupuju, v tom je ta potíž, a nemám možnost se s ním o ničem poradit. Vždycky chodil ke mně na porady, chodili jsme spolu k hlavnímu líčení… Prostě to nechápu,“ řekl Bruna Radiožurnálu.

Odvolací senát podruhé zrušil rozsudek nad Šiškou a Hojerem

Číst článek

Dalším obžalovaným v kauze OKsystem je exnáměstek ministerstva práce Vladimír Šiška. Případ údajného vydírání v souvislosti s veřejnou zakázkou projednává Městský soud v Praze už potřetí.

Naposledy obžalované Hojera a Šišku potrestal šesti a sedmiletými tresty. Věc vždy vrátil k novému projednání pražský vrchní soud.

Softwarová společnost OKsystem pro ministerstvo práce dlouhodobě zajišťovala informační systémy. Úřad se ale v roce 2011 domluvil bez výběrového řízení s jiným dodavatelem, společností Fujitsu Technology Solutions.

OKsystem v tom viděla rozpor se zákonem, a proto se obrátila na antimonopolní úřad. Šiška a Hojer po jednateli firmy údajně chtěli stažení stížnosti výměnou za novou zakázku.

Veronika Hlaváčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme