Soud vydal zatykač na Hojera z kauzy OKsystem. Podruhé nepřišel k soudu, nic o něm neví ani obhájce

Městský soud v Praze vydal zatykač na obžalovaného Milana Hojera z kauzy OKsystem. Ta souvisí s údajným vydíráním. Někdejší šéf odboru informatiky na ministerstvu práce a sociálních věcí Hojer nepřišel už podruhé k soudu a navíc je v podmínce kvůli jinému případu, který se týká krádeže tabletů v restauracích.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý šéf odboru informatiky na ministerstvu práce a sociálních věcí a obžalovaný v kauze OKsystem Milan Hojer

Bývalý šéf odboru informatiky na ministerstvu práce a sociálních věcí a obžalovaný v kauze OKsystem Milan Hojer | Foto: Jan Handrejch / Právo | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Obžalovaný Hojer nekomunikuje ani se svým právníkem Eduardem Brunou. „Bohužel je nekontaktní i pro mě. To znamená, já ho vlastně zastupuju, v tom je ta potíž, a nemám možnost se s ním o ničem poradit. Vždycky chodil ke mně na porady, chodili jsme spolu k hlavnímu líčení… Prostě to nechápu,“ řekl Bruna Radiožurnálu.

Odvolací senát podruhé zrušil rozsudek nad Šiškou a Hojerem

Číst článek

Dalším obžalovaným v kauze OKsystem je exnáměstek ministerstva práce Vladimír Šiška. Případ údajného vydírání v souvislosti s veřejnou zakázkou projednává Městský soud v Praze už potřetí.

Naposledy obžalované Hojera a Šišku potrestal šesti a sedmiletými tresty. Věc vždy vrátil k novému projednání pražský vrchní soud.

Softwarová společnost OKsystem pro ministerstvo práce dlouhodobě zajišťovala informační systémy. Úřad se ale v roce 2011 domluvil bez výběrového řízení s jiným dodavatelem, společností Fujitsu Technology Solutions.

OKsystem v tom viděla rozpor se zákonem, a proto se obrátila na antimonopolní úřad. Šiška a Hojer po jednateli firmy údajně chtěli stažení stížnosti výměnou za novou zakázku.

Veronika Hlaváčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme