Milan Šrejber propuštěn z vězení

Podnikatel Milan Šrejber je na svobodě. Nejvyšší soud v Brně totiž vyhověl stížnosti ministra spravedlnosti Jaroslava Bureše a zrušil verdikt, který bývalého tenisového reprezentanta poslal na pět let za mříže. Zároveň zrušil i jeho vzetí do vazby. Bývalý tenista při opouštění areálu českobudějovické věznice v doprovodu svého obhájce nekomunikoval se žurnalisty a pouze poznamenal, že se cítí dobře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Šrejber | Foto: David Veis

Nejvyšší soud uznal pochybení jak pražského městského soudu, tak i vrchního soudu v Praze, které podnikatele odsoudily za zneužívání informací v obchodním styku.

"Obecné soudy dostatečně nevyvrátily obhajobu Šrejbra a neprokázaly skutkovou podstatu trestného činu, záměr opatřit sobě nebo někomu prospěch," uvedl předseda senátu Nejvyššího soudu Jiří Pácal. Podle jeho slov soudy dostatečně neprokázaly, že by Šrejber znal předpokládaný vývoj kurzů akcií. Ceny prodávaných akcií odpovídaly aktuálním cenám na pražské burze a soudy neprokázaly ani případné antedatování smluv.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Pácal: Nové posudky

"Bude nezbytné si vyžádat potřebné doklady u komise a střediska pro cenné papíry. Tyto údaje budou poté předloženy znalci, který spočítá zisk," uvedl soudce. Musí se vyjasnit také nesrovnalosti mezi nálezy znalců.

"Ve znaleckých posudcích, jak ve formálních, skutkových tak i právních zjištěních nebyly provedeny svědecké důkazy, které byly klíčové. Rozsudek Vrchního soudu je natolik vadný a neodůvodněný, že nelze dopátrat, proč a za co byl vlastně Milan Šrejbr odsouzen", říká jeho právní zástupce Tomáš Král.

Pokud by se nyní Šrejber na svobodě pokusil mařit vyšetřování, bylo by nutné ho vzít znovu do vazby. Šrejber strávil za mřížemi celkem 131 dnů. Ve vazbě v pankrácké věznici byl více než tři týdny, do českobudějovické věznice byl převezen letos 13. března.

Milan Kopp, Naděžda Hávová, Michal Záboj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme