Milan Šrejbr začal odpykávat trest

Bývalý tenista a podnikatel Milan Šrejber si začal odpykávat pětiletý trest. V současné době je ve vězeňské nemocnici v Praze na Pankráci. Šrejbra zatkla policie ve středu večer v plzeňské vojenské nemocnici, kde se podrobil operaci dutin. Jak dlouho se bude léčit ve vězeňské nemocnici, rozhodnou lékaři na základě jeho zdravotního stavu. Zatím není podle Lubomíra Bajcury z vězeňské služby jasné, do které věznice potom nastoupí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

M. Šrejbr | Foto: Michal Krumphanzl

Šrejbrův advokát Tomáš Král potvrdil, že policisté Šrejbra převezli do vězeňské nemocnice v Praze na Pankráci. Postup policie označil za nestandardní a podle něj byl Šrejber odvezen navzdory zamítavému stanovisku lékařů nemocnice v Plzni.

Obhájce teď hodlá vyčkat na rozhodnutí ministra spravedlnosti, kterého požádal, aby ve Šrejbrův prospěch podal stížnost pro porušení zákona. Nejvyšší státní zastupitelství ale ministrovi nedoporučilo, aby žádosti vyhověl.

Zástupce ředitele pankrácké věznice Miloslav Sekyrka uvedl, že o době, kterou stráví Šrejber ve vězeňské nemocnici, rozhodnou lékaři na základě jeho zdravotního stavu. Zatím není jasné, ve které věznici si Šrejber svůj trest po odchodu z nemocnice odsedí.

Šrejber byl odsouzen za zneužívání informací v obchodním styku související s obchodováním s cennými papíry. Do pankrácké věznice měl nastoupit 25. února. Tři dny předtím ale požádal pražský soud o odklad trestu ze zdravotních důvodů.

Způsob zatčení Milana Šrejbra ostře kritizoval předseda Poslanecké sněmovny a ODS Václav Klaus. Šrejbrovo zatčení v nemocnici den po vážné operaci označil za praktiky hlubokého komunismu. "Den po vážné operaci v plzeňské vojenské nemocnici byl přímo z lůžka vytažen policií a eskortován do pankrácké věznice. Praktiky tohoto typu nepatří do demokratické společnosti, spíše by se hodily do hlubokého komunismu," prohlásil Klaus.

Přehrát

00:00 / 00:00

V. Klaus kritický k zatčení M. Šrejbra

Klausovu kritiku ale ministr vnitra Stanislav Gross odmítl. Podle něj postupovala policie při zatýkání v souladu se zákonem. "Myslím si, že pan předseda Klaus vycházel z poněkud mylných informací, a možná to nemuselo být tak silácké."

Milan Kopp, Marika Táborská, Aleš Kouba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme