Není to revoluce, říká nově zvolený primátor Kladna Volf. Ve funkci nahradí odvolaného Jiránka

Milan Volf (Volba pro Kladno) nahradil Dana Jiránka (ODS) v čele Kladna. Jiránka na pondělním jednání odvolali zastupitelé a poté zvolili primátorem Volfa. Důvod nikdo nepřednesl. Jednání zastupitelstva pokračuje, mimo jiné odvoláním dalších členů vedení města a volbou nových radních. Kladno do dnešního dne vedla koalice ODS, Kladeňáci a ANO, ve třiatřicetičlenném zastupitelstvu měla 18 mandátů.

Kladno (Aktualizováno: 18:36 14. 9. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Volf, lídr vítězné Volby pro Kladno v kladenských komunálních volbách

Milan Volf (Volba pro Kladno, na snímku) nahradil Dana Jiránka (ODS) v čele Kladna. | Foto: Pavel Kozler

Odvolání Jiránka podpořili Jiří Chvojka a Petra Melčová, kteří byli zvolení za ANO a byli v dosavadní koalici. Důvod zatím nechtěla Melčová komentovat. „Ještě je brzy,“ uvedla. Hlasování bylo neočekávané, bod na přichystaném programu nebyl. Jiránek po hlasování opustil na několik desítek minut jednací sál.

Po svém návratu řekl, že zastupitelé, jenž dosavadní koalici opustili, dostali lepší posty ve vedení města než dosud, a to mohlo být jejich motivem. Odvolání prý nečekal, uvedl později pro server iROZHLAS.cz.

„Díky spojenectví získali Volba pro Kladno, KSČM a přeběhlíci z ANO většinu, žádné důvody uvedeny nebyly, takže předpokládám, že šlo o funkce,“ sdělil Jiránek.

Spory v koalici podle něj nebyly natolik zásadní. Dodal, že se vrátí na své místo zástupce ředitele Svazu měst a obcí. Zastupitelem Kladna zůstává.

Spory v koalici

„Není to revoluce,“ uvedl po svém zvolení Volf. Podle něj je to uvedení stavu na pravou míru a odraz volebního výsledku.

Podle Tomáše Kutila zvoleného za Kladeňáky, který byl do dnešního odvolání náměstkem primátora, byly v koalici spory, například kvůli penězům pro sport. Nepovažoval je ale za tak závažné, aby vedly k rozpadu koalice.

Komunální volby v Kladně v roce 2018 vyhrála Volba pro Kladno, získala 13 mandátů v zastupitelstvu, které má 33 členů. Druhá skončila ODS se sedmi mandáty. Za hnutí Kladeňáci bylo zvoleno pět zastupitelů. Čtvrté ANO má v Kladně čtyři mandáty, dva zastupitele bude mít na pátém místě KSČM. Šestá je SPD se dvěma mandáty.

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme