Miliardové chyby v účetnictví odhalil na ministerstvu životního prostředí NKÚ

Chyby v účetnictví ministerstva životního prostředí za rok 2013 přesáhly podle Nejvyššího kontrolního úřadu sedm miliard korun. Resort špatně vyúčtoval například peníze poskytované ze státního rozpočtu, dlouhodobý majetek nebo pohledávky. Kontroloři také zjistili, že ministerstvo porušilo rozpočtovou kázeň.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo životního prostředí | Foto: Filip Jandourek

„Na konci roku 2013 vedlo téměř 32 milionů korun na bankovních účtech mimo Českou národní banku. V této souvislosti NKÚ podal oznámení o porušení rozpočtové kázně příslušnému finančnímu úřadu,“ řekla mluvčí NKÚ Olga Málková.

Ministerstvo podle své mluvčí počká na rozhodnutí finančního úřadu a je připravené se obhájit. Většinu problémů s účetnictvím prý už resort vyřešil.

„Existují dva možné přístupy, vycházející z platné legislativy. NKÚ označil jeden z nich za nesprávný, což podle jeho výkladu znamená porušení rozpočtové kázně. Rozhodující bude kontrola ze strany finančního úřadu. Ministerstvo je připraveno obhajovat svoje postupy,“ potvrdila mluvčí ministerstva Petra Roubíčková.

David Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme