Miliónová škoda při ranní srážce vlaků

Nedaleko železničního nádraží ve Vyškově se v půl sedmé ráno srazil rychlík jedoucí z Olomouce do Brna s nákladním vagonem, který z neznámého důvodu ujel železničářům. Rychlík byl v době srážky plně obsazený. Jeden čloívěk byl zraněn a škoda se vyšplhala k jednomu miliónu korun. Srážka také způsobila téměř pětihodinovou výluku na železniční trati Brno- Přerov.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nádraží | Foto: Jan Rosenauer

Rychlík jedoucí z Olomouce do Brna se srazil s nákladním vozem, který ujel z tamní železniční stanice. Jeden cestující utrpěl tržnou ránu v obličeji a byl převezen do nemocnice pro podezření na otřes mozku. Železniční doprava na velmi frekventované jednokolejné trati Brno-Přerov byla přerušena na pět hodin.

Údálost popsal Českému rozhlasu mluvčí vyškovské policie Alois Gryc. "V 6:20 ráno jel rychlík ve směru od Přerova a do protisměru mu vjel nákladní vagon, který se uvolnil ve stanici Vyškov. Došlo ke střetu s lokomotivou. Po střetu byl ten nákladní vagon vržen zpátky k té stanici. Při té dopravní nehodě byl lehce zraněný cestující ve vlaku, má tržnou ránu na halvě. Poškozena je lokomotiva Příčina proč ten vagon vjel do protisměru, to je v šetření.

Markéta Kaclová, Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme