Miliony z Jackpotu míří na Moravu

Oba výherci nedělního Jackpotu Sportky podali své tikety na Moravě. V jednom případě šlo o trafiku velkého nákupního střediska ve Zlínském kraji a ve druhém případě o benzinovou pumpu na Olomoucku. Vzhledem k tomu, že budou vyplaceny nejvyšší výhry v historii Sportky, zachová společnost Sazka maximální anonymitu výherců. Jejich utajení vidí jako nejlepší i psychologové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sportka | Foto: Sazka a. s.

Zatímco první z výherců vsadil plnou sázenku se Šancí, druhému stačily tři sloupce. Oba výherce 74 milionů korun chce Sazka ponechat v anonymitě - zveřejněny budou pouze ty informace, které noví milionáři sami pro veřejnost uvolní. Psycholog Slavomil Hubálek se domnívá, že naprosté utajení by bylo nejlepší, v naši zemi však není možné.

Výherci by podle psychologa měli rozumně uvažovat, kam peníze uloží. "Určitě se na ně začne obracet řada lidí o pomoc, budou v určitém riziku, že by jim někdo chtěl ty peníze zcizit." Peníze mohou podle Hubálka negativně poznamenat i psychiku výherců. "Je tam strašně vysoké riziko alkoholismu, drog, všech možných závislostí a dokonce je tam větší sebevražednost než v prostředí, které je vlastně chudé nebo průměrné."

Blanka Černá, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme