Balák zařídil pronájem v Lánské oboře svému známému. Policie je dříve společně stíhala

Bývalý šéf Lesní správy Lány Miloš Balák, odsouzený za korupci, zařídil před svým odvoláním bydlení pro svého známého Michala Krejčíka. Toho policie původně stíhala s ním, zjistil server Seznam Zprávy. Krejčíkova rodina bydlí v opravené hájovně Pustá Dobrá, která je jen několik kilometrů od lánského zámku, nejpozději od letošního října. Okolnosti, za kterých tento pronájem rodina získala, jsou nejasné.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

šéf Lesní správy Lány Miloš Balák

šéf Lesní správy Lány Miloš Balák | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Michal Krejčík má od Lesní správy Lány k dispozici rozsáhlé stavení s oploceným pozemkem. Miloš Balák vysvětluje pronájem tím, že v domě žije Krejčíkův syn, kterého angažoval v lesní správě jako traktoristu. Smlouva ale není napsaná na Krejčíka mladšího, je na jeho otce, který tento fakt sám připouští.

Balák ale odmítá, že by při uzavření smlouvy hrálo roli, že se s Krejčíkem starším zná. „Pan Krejčík starší není žádný můj známý,“ reagoval na dotazy Seznam Zpráv.

Šéf lánské Lesní správy Balák rezignoval. Končí i šéf Správy Pražského hradu Velíšek. Odvolal ho Mynář

Číst článek

Policejní odposlechy, které zachytily jejich dřívější spolupráci, ale mluví jinak. Vztah Baláka a Krejčíka je vysledovatelný hluboko do minulosti. Krejčíkova rodinná firma dostávala od Baláka veřejné zakázky, a oba muži byli nakonec společně i trestně stíháni.

Reportéři také zjistili, že se setkávali i při minimálně jedné rodinné dovolené, konkrétně v Chorvatsku. To nakonec připustil i Michal Krejčík.

K dalším okolnostem pronájmu patří i fakt, že Balák zařídil bydlení nedaleko prezidentova sídla člověku, jehož facebookový profil je plný nenávisti. Krejčík starší například v květnu na sociálních sítích zveřejnil video, jak v maskáčové uniformě a neprůstřelné vestě cvičí na běhacím páse s útočnou pušku v ruce.

Mezi příspěvky je také projev Vladimira Putina, v němž ruský prezident Ukrajinu označuje za teroristický stát a vyhrožuje dalšími údery. Že by šířil proruské dezinformace, však Michal Krejčík odmítá.

mst Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme