Šéf Senátu Vystrčil je v karanténě. Příznaky koronaviru nejeví, v práci bude pokračovat z domova

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) je po kontaktu s osobou s nemocí covid-19 v preventivní karanténě. Přizpůsobí tomu svůj program, pracovat bude on-line. V úterý to oznámila tisková tajemnice horní komory Sue Nguyen.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) je v karanténě. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Cítím se dobře, žádné příznaky nemám. V tuto chvíli se můj pracovní program pouze přesouvá do online prostředí,“ uvedl v tiskové zprávě Vystrčil. Doplnil, že v izolaci bude nyní ve svém pražském služebním bytě.

Předsedu Senátu čeká ve středu odpoledne jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) o možných úpravách daňového balíčku. Vzhledem k Vystrčilově karanténě se schůzka uskuteční formou telekonference, podobně jako úterní jednání se zástupci obcí a krajů.

V preventivní karanténě byl v říjnu také předseda sněmovny Radek Vondráček (ANO), když byl na nemoc covid-19 pozitivně testován jeden z členů jeho rodiny. V preventivní karanténě byli někteří členové vlády včetně vicepremiéra Karla Havlíčka (za ANO). Koronavirem se nakazili vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček, ministr zemědělství Miroslav Toman (oba ČSSD) a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme