Zeman přijal Babiše i šéfa kontrolorů Kalu. Tématem měla být spolupráce úřadu a vlády

Prezident Miloš Zeman v úterý na Hradě přijal společně premiéra Andreje Babiše (ANO) a prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslava Kalu. Podle mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka bylo cílem setkání, aby premiér s prezidentem kontrolorů „navázali dialog“. Babiš napsal, že náplní jednání byla spolupráce kontrolního úřadu a vlády. Na dotaz, k čemu účastníci dospěli, uvedl, že zlepší vzájemnou komunikaci.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman v úterý na Hradě přijal společně premiéra Andreje Babiše (ANO) a prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslava Kalu | Zdroj: Pražský hrad

‚Proč mě fotíte?‘ Šéfkontrolor Kala si s poslanci odskočil ze služební cesty na Machu Picchu

Číst článek

Babiš kritizoval Nejvyšší kontrolní úřad poté, co zveřejnil zprávu hodnotící loňský rok v Česku. Ve zprávě nejvyšší kontroloři mimo jiné uvedli, že stát není schopen správně reagovat na dynamické změny ve společnosti, ať už jde o digitalizaci, zjednodušení daňových povinností, úspory energií, sociální bydlení či dopravu.

Kabinet se proti tomu ohradil dopisem, Babiš Kalu kritizoval, že „dělá politiku“.

Kala se pak koncem dubna zúčastnil jednání kabinetu a poté zdůraznil, že zpráva je otiskem k určitému datu, ale nevztahuje se k současnému menšinovému kabinetu ANO a ČSSD.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme