Prezident má koaliční smlouvu a programové prohlášení. ‚Víkend věnoval jejich studiu,‘ řekl Ovčáček

Prezident Miloš Zeman už dostal programové prohlášení a návrh koaliční smlouvy připravované menšinové vlády hnutí ANO s ČSSD. Jak Radiožurnálu řekl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, premiér v demisi a šéf hnutí ANO Andrej Babiš zaslal Zemanovi dokumenty v pátek.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman

Prezident Miloš Zeman | Foto: David Taneček | Zdroj: ČTK

„Má je k dispozici od našeho návratu z Polska. Víkend věnoval právě studiu materiálů, jak programovému prohlášení, tak koaliční smlouvě,“ řekl Ovčáček.

Prezident Zeman teď podle svého mluvčího aktuálně schůzku s premiérem Babišem neplánuje. Další setkání s politiky budou nejspíš na programu až v týdnu od 21. května. Ovčáček předpokládá, že v tomto období přijme prezident předsedu ČSSD Jana Hamáčka.

Vyjednavači hnutí ANO a ČSSD se dohodli na textu programového prohlášení vlády ve středu. Sociální demokracie bude mít pět resortů, hnutí ANO obsadí 10 ministerstev. Celý text programového prohlášení si přečtěte zde.

Anna Horáčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme