Miloš Zeman bilancoval tisíc dnů svého vládnutí

Vláda splní svůj slib z roku 1998 a po volbách předá zemi v lepším stavu, než v jakém ji před třemi lety přebírala. Prohlásil to premiér Miloš Zeman, když rekapituloval tisíc dnů působení svého kabinetu ve Strakově akademii. Vláda podle jeho odhadu už splnila 75 procent svého programu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Změnu trendu základních ekonomických ukazatelů považuje premiér Miloš Zeman za jeden z největších úspěchů svého vládního týmu. Připomněl, že se jeho kabinetu podařilo zastavit pokles hospodářství a nastartovat ekonomický růst. Stejná tendence se projevila i v případě reálných mezd. Premiér si na hospodářském růstu podle svých slov nejvíce váží toho, že dochází k výraznému předstihu objemu investic před spotřebou.

Zeman připomněl, že objem investic se zvyšuje asi o 10 procent ročně, zatímco spotřeba zhruba o 2,5 až tři procenta. Podobná relace podle jeho slov existuje i mezi vývojem produktivity práce a vývojem reálných mezd.

Premiér Zeman současně přiznal, že některé sliby se jeho kabinetu zatím nepodařilo zcela splnit. Jde například o protikorupční akci Čisté ruce či slib zlepšit výběr daní a snížit daňové nedoplatky.

Aleš Heřmánek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme