Prezidentovy billboardy platí spolek jeho přátel. 'Nejde o kampaň, ale podporu,' říká Nejedlý

Billboardy s heslem „Zeman znovu“ platí spolek, který ovládají prezidentovi nejbližší spolupracovníci Vratislav Mynář a Martin Nejedlý. Spolek nechce zveřejnit, kolik reklama stála a kdo ji platí, píšou Hospodářské noviny. Miloš Zeman trvá na tom, že osobní prezidentskou kampaň nevede.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Expremiérovi Mirkovi Topolánkovi přispěl na kampaň i jeho někdejší zaměstnavatel a miliardář Daniel Křetínský | Foto: ČTK/Beran Hynek | Zdroj: ČTK

Podle mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka zadávala billboardy organizace Přátelé Miloše Zemana. „Vše bude samozřejmě započítáno do nákladů, zákon je striktně dodržován,“ řekl Ovčáček Hospodářským novinám, které na zadavatele billboardů upozornily.

Já se vrátím a se mnou přijde zákon, zakončil Zeman tour po krajích. Že jde o kampaň, odmítá

Číst článek

Ve spolku je Mynář předsedou představenstva a členem představenstva je i bývalý předseda Jazzové sekce Karel Srp.

Zemanův poradce Nejedlý řekl, že se voliči podrobnosti o financování billboardů dozvědí příští rok v květnu. Tedy několik měsíců po prezidentských volbách.

Podle Nejedlého se nejedná o prezidentovu kampaň. „Kampaň Miloše Zemana neexistuje. Chceme vyjádřit podporu, nebavme se proto o kampani, ale o podpoře. To je strašný rozdíl,“ řekl Nejedlý.

Propagace Zemanovy knihy je na hraně, tvrdí člen úřadu pro dohled nad financováním kampaní

Číst článek

Většina ostatních kandidátů jména dárců a firemních sponzorů postupně zveřejňuje na svých transparentních účtech. V případě Zemanovy billboardové kampaně se lidé podrobnosti dozví jen jednou ročně, uvedl spolek.

Spolek Přátelé Miloše Zemana tvrdí, že vše odpovídá regulím zákona. Informace o hodnotě kampaně s billboardy by se ale podle člena Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran Jiřího Navrátila měla v Zemanově vyúčtování objevit jako „nepeněžní plnění“.

Vendula Vrbová, pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme