,Občasně užíván pro pracovní návštěvy.‘ Zeman podle Prahy může úřadovat v prostoru schváleném jako byt

Úřad městské části Praha 6 odložil prověřování provozu kanceláře bývalého prezidenta Miloše Zemana v bytě v Jaselské ulici, který je zkolaudovaný pouze k bydlení. Podle úřadu nebyl v tomto případě spáchán přestupek, a pokud jsou jen některé návštěvy v bytě pracovní, není potřeba jeho nová kolaudace na kancelář. České televizi, která o tom v pondělí informovala na svém webu, to sdělil mluvčí úřadu Marek Zeman.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý prezident ČR Miloš Zeman na otevření jeho nové kanceláře

Zemanovi mandát skončil letos 8. března, v úřadu prezidenta byl deset let | Foto: René Volfík | Zdroj: Český rozhlas

Zeman zahájil provoz své kanceláře letos v dubnu. Nachází se v činžovním domě a má podobu běžného bytu. Od realitní společnosti XPlace Alfa, kterou založilo pražské arcibiskupství, si ji pronajal spolek Přátelé Miloše Zemana.

Spolek Zemanovi po roce 2008 pomáhal s návratem do politiky a později i s prezidentskou kampaní.

Zeman milost pro Baláka přesvědčivě nevysvětlil, míní ústavní soudci. Prominutí trestu ale zůstává

Číst článek

O tom, že se radnice Prahy 6 začala zabývat tím, jestli v souvislosti s novou Zemanovou kanceláří nebyl porušen stavební zákon, informoval v polovině července server Seznam Zprávy. Pokud by nájemce používal bytovou jednotku v rozporu se zákonem, hrozila by mu za tento přestupek až půlmilionová pokuta.

„V této věci zastáváme názor, že pokud byl byt pronajat pro bydlení a je občasně užíván pro přijímání návštěv pracovního charakteru, nevyžaduje takovýto způsob užívání takzvanou rekolaudaci na kancelář,“ uvedl k tomu nyní mluvčí Prahy 6 pro Českou televizi.

Doplnil, že podle vyjádření, které dostala městská část od vlastníka bytu, tedy pražského arcibiskupství, byla bytová jednotka pronajata jako byt a k tomuto účelu je i užívána.

Zemanovi mandát skončil letos 8. března, v úřadu prezidenta byl deset let. Ze zákona má bývalý prezident nárok na příspěvek na chod kanceláře a plat asistenta ve výši 50 tisíc korun měsíčně.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme