Zeman: Lidé nedemonstrovali za svobodu slova, ale za Kalouskovu televizi. Je mi těch chudáčků líto

Lidé, kteří ve středu demonstrovali na Václavském náměstí a dalších místech za svobodu slova, ve skutečnosti demonstrovali za Kalouskovu televizi, řekl ve čtvrtek prezident Miloš Zeman v TV Barrandov. Česká televize je podle něj médium TOP 09, což dokazuje i odchod jejích zástupců z Vladislavského sálu během Zemanova inauguračního projevu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Nezávislá média = základ demokracie," stálo na jednom z transparentů. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

„Když tady včera (ve středu – pozn. red.) byla demonstrace za svobodu slova, víte, za co ti demonstranti demonstrovali? Za svobodu televize vůbec ne. Demonstrovali za Kalouskovu televizi,“ myslí si prezident.

'Hanba, otevřete brány,' volali lidé před Pražským hradem. Demonstrovali za svobodu slova a médií

Číst článek

Lidé ve středu demonstrovali na podporu svobody slova a České televize, kterou ve svém inauguračním projevu kritizoval právě Miloš Zeman.

Ten v něm řekl: „Samozřejmě že kritika, která se týká mediální sféry, se nedá redukovat pouze na Bakalovo mediální impérium. A není to ani kritika pouze papírových médií, je to například i kritika veřejnoprávní České televize. Rád bych vám připomněl nedávnou studii Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy, která uvádí, že zpravodajství naší veřejnoprávní, vyvážené, objektivní České televize, bylo v minulosti výrazně ovlivněno její příchylností ke straně, která se jmenuje TOP 09. Budu předpokládat, že vzhledem k nedávným volebním výsledkům této strany se Česká televize napříště stane poněkud vyváženější.“

Po těchto slovech z Vladislavského sálu odešlo několik poslanců a senátorů z různých stran a hnutí, většina z nich byla z TOP 09. A to podle vyjádření prezidenta pro TV Barrandov dokazuje, že Česká televize je Kalouskova televize.

'Milá ženo Ivanko...' Přečtěte si celý inaugurační projev prezidenta Miloše Zemana

Číst článek

„Naprosto chápu, že pak vstali 'topkaři' a udělali pochodové cvičení Vladislavským sálem. Ale uvědomte si, že ti, kdo demonstrovali na základě této jedné jediné věty, svatá prostoto, tak demonstrovali ve prospěch Kalouskovy televize a ničeho jiného,“ řekl prezident Zeman.

Podle bývalého premiéra a expředsedy ČSSD byl protest kvůli kritice v inauguračním projevu přehnaný.

„Buď ty dvě věty neznají a to je jejich chyba, anebo tam jdou se zlou vůlí a to je ještě horší. Za blbost se musí platit. A mně je těch chudáčků líto. Já neútočím na svobodu slova. Nikdy jsem proti ní neřekl ani jednu jedinou větu. Moje kritika České televize je podléhání Kalouskovi a jeho straně. Což mimochodem odchod 'topkařů' z Vladislavského sálu dokonale prokázal,“ zopakoval prezident Miloš Zeman.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme