Ovčáček: Prezident potřebuje klid na léčbu. Jeho hospitalizace ale povolební vyjednávání neohrožuje

Současná hospitalizace prezidenta Miloše Zemana neohrožuje povolební vyjednávání a ústavní situaci. V neděli to sdělil jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Uvedl, že prezident nyní potřebuje klid na léčbu, o jejím průběhu a délce rozhodnou lékaři. Vyzval média, aby projevila ohledně informací trpělivost.

Praha (Aktualizováno: 20:54 10. 10. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček (archivní foto)

Ovčáček uvedl, že Zemanově rodině a jeho nejbližším spolupracovníkům „od počátku leží na srdci zdraví pana prezidenta“ | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Převoz Zemana do nemocnice vyvolal otázky ohledně sestavování nové vlády, při kterém prezident hraje klíčovou roli.

„Pan prezident nyní potřebuje klid na léčbu, o jejím průběhu a délce rozhodují lékaři. Po dobu pobytu v nemocnici má pan prezident zajištěn informační servis, včetně monitoringu médií, který si sám vyžádal dodávat každý den,“ napsal Ovčáček.

VIDEO: Sanitka odvezla prezidenta Zemana do nemocnice. Je na jednotce intenzivní péče

Číst článek

„Nejdůležitější je ale teď zdraví, a proto s veškerou vážností žádám redakce, aby projevily trpělivost a nevyžadovaly informace každou hodinu nebo každý den. Informace budeme poskytovat s úměrou, jak bude nezbytné,“ dodal mluvčí na dotaz na aktuální stav prezidenta a na jeho plány ohledně povolebního vyjednávání.

Ovčáček zároveň uvedl, že Zemanově rodině a jeho nejbližším spolupracovníkům „od počátku leží na srdci zdraví pana prezidenta“.

„Nikoliv politika. Je zároveň nutno zdůraznit, že současná hospitalizace pana prezidenta nikterak neohrožuje povolební vyjednávání a ústavní situaci,“ poznamenal mluvčí.

Ovčáček také poděkoval všem, kteří Zemanovi popřáli uzdravení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme