Čučkař, reagoval Kubera na Zemanova slova, že cokoliv pochází ze Senátu, je ‚ďábelské‘

Miloš Zeman se ve čtvrtek během podepisování daňového balíčku opřel do horní komory Parlamentu. Prohlásil, že „cokoliv vychází od Senátu, jest od ďábla“. Předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) reagoval, že pokud by měl použít slovník hlavy státu, jde podle něj o výrok „čučkaře“.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Senát zkritizoval ve čtvrtek, kdy za přítomnosti ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) podepsal vládní daňový balíček. Nechal se slyšet, že chtěl původně k podpisu pozvat i ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD), mrzelo ho ale, že původně podpořila senátní verzi.

„Cokoliv vychází od Senátu, jest od ďábla,“ řekl prezident s tím, že postoj senátorů podle něj ohrožoval rozpočtovou stabilitu. Horní komora také sleduje narušení koaličních vztahů, řekl Zeman.

„Kdybych používal jeho slovník, tak bych řekl, že je ‚čučkař‘ (o jazykovém významu slova si můžete přečíst zde, pozn. redakce), protože zanedlouho budeme hlasovat o jeho návrhu na ústavního soudce“ reagoval Kubera pro Českou televizi. Ujistil ale, že vyřčená invektiva nebudou mít na rozhodování komory vliv.

Zemanova vyjádření nekomentuji, nechci to eskalovat, řekl Kubera ke kritice cesty na Tchaj-wan

Číst článek

Pře o Tchaj-wan

Nejde o první slovní přestřelku mezi ústavními činiteli. Prezident koncem listopadu kritizoval Kuberovu plánovanou cestu na Tchaj-wan. „Je to jednání proti národním, v daném případě ekonomickým zájmům České republiky,“ prohlásil Zeman. „Pokud tam pojede, tak v tomto smyslu to přátelství opravdu končí,“ řekl v televizi Barrandov.

„Vyjádření pana prezidenta nekomentuji. Nechci to žádným způsobem eskalovat,“ reagoval pro Radiožurnál Kubera. Už dříve přitom řekl, že prezident podle něj jen tak straší. „Naše vztahy jsou dlouhodobé, tyto věci jsou takové hrátky. Politicky jsme úhlavní nepřátelé, ale lidsky to je jiné.“

cha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme