Miloš Zeman jedná se slovenským premiérem Dzurindou

Předseda vlády České republiky Miloš Zeman dnes zahájil jednodenní oficiální návštěvu Slovenska, od níž se očekává především zlepšení hospodářské spolupráce. Premiéra ČR uvítal v bratislavském sídle vlády jeho slovenský protějšek Mikuláš Dzurinda, s nímž podepíše mezivládní dohodu mezi SR a ČR o přeshraniční spolupráci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český ministerský předseda se setká také s předsedou parlamentu Jozefem Migašem. nesetká se naopak s prezidentem Rudolfem Schusterem, jež se v Košicích nadále zotavuje z vážného onemocnění.

Smlouva, kterou mají oba premiéři podepsat, předpokládá zlepšení spolupráce českých a slovenských podniků a počítá s kooperací například při rozmísťování průmyslových zařízení a objektů, při likvidaci odpadů nebo při výstavbě a budování silnic.

Spolu se Zemanem na Slovensko přicestoval i místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Jan Kavan, místopředseda vlády a ministr financí Pavel Mertlík, ministr průmyslu a obchodu Miroslav Grégr a ministr pro místní rozvoj Petr Lachnit. Ministři mají krátce jednat se svými slovenskými resortními kolegy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme