Miloš Zeman jedná se slovenským premiérem Dzurindou

Předseda vlády České republiky Miloš Zeman dnes zahájil jednodenní oficiální návštěvu Slovenska, od níž se očekává především zlepšení hospodářské spolupráce. Premiéra ČR uvítal v bratislavském sídle vlády jeho slovenský protějšek Mikuláš Dzurinda, s nímž podepíše mezivládní dohodu mezi SR a ČR o přeshraniční spolupráci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český ministerský předseda se setká také s předsedou parlamentu Jozefem Migašem. nesetká se naopak s prezidentem Rudolfem Schusterem, jež se v Košicích nadále zotavuje z vážného onemocnění.

Smlouva, kterou mají oba premiéři podepsat, předpokládá zlepšení spolupráce českých a slovenských podniků a počítá s kooperací například při rozmísťování průmyslových zařízení a objektů, při likvidaci odpadů nebo při výstavbě a budování silnic.

Spolu se Zemanem na Slovensko přicestoval i místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Jan Kavan, místopředseda vlády a ministr financí Pavel Mertlík, ministr průmyslu a obchodu Miroslav Grégr a ministr pro místní rozvoj Petr Lachnit. Ministři mají krátce jednat se svými slovenskými resortními kolegy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme