Rehabilitace a infuze. Prezidenta Zemana čeká čtyřdenní pobyt ve střešovické nemocnici

Prezidenta Miloše Zemana čeká delší pobyt v Ústřední vojenské nemocnici, kde by měl podstoupit rehabilitace a dostat infuze, které mu mají dodat minerály. Po spekulacích Deníku N to pro Blesk potvrdil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Hlava státu podstoupila na konci září komplexní vyšetření, které odhalilo mírnou dehydrataci organismu a známky únavy.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman na zámku v Lánech

Prezident Miloš Zeman na zámku v Lánech | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

„Pan prezident má naplánován rekondiční pobyt v Ústřední vojenské nemocnici, který bude zahájen ve čtvrtek odpoledne a nejdéle potrvá do této neděle,“ řekl pro Blesk.cz Ovčáček.

Prezidenta Zemana trápí dehydratace organismu, musí kvůli ní dostat několik infuzí

Číst článek

„V žádném případě nejde o nic akutního, o žádný vážný zdravotní problém, kdy by byl potřeba nějaký zdravotní zákrok,“ dodal mluvčí s tím, že prezident chce být fit na oslavy státního svátku 28. října.

Zeman podstoupil 24. září několikahodinovou lékařskou prohlídku v Ústřední vojenské nemocnici. Podle ředitele nemocnice Miroslava Zavorala lékaři nenašli u hlavy státu žádný zdravotní problém, pouze mírné známky dehydratace a únavy.

Podle prezidenta ho lékaři prohlíželi důkladně a nevynechali jediné místo na těle. „Takže stručná rekapitulace: srdce bije jako zvon, plíce jsou čisté, jako by to nebyl kuřák, játra fungují, jako bych byl abstinent, ledviny jsou taky v pořádku a mohu pokračovat dál a dál,“ uvedl tehdy Zeman.

Zeman: Gottovi dám Řád bílého lva, ocením i Klause. Proti státním poctám pro Chramostovou nic nemám

Číst článek

Součástí vyšetření byly i infuze, které měly hlavě státu pomoct s dehydratací. „Dostal jsem infuze, ve kterých byly minerály a nevím, co všechno ještě,“ upřesnil Zeman, podle jehož dřívějších slov stojí za jeho problémy s nízkým tlakem právě nedostatečné zavodnění.

Otázka jeho zdraví se stala tématem především v době loňské prezidentské volby nebo při některých veřejných vystoupení, při kterých má Zeman zřetelné problémy s chůzí.

Podle Pražského hradu prezident špatně chodí kvůli diabetické polyfunkční neuropatii. Problémy má také s nízkým tlakem a hůř slyší. Kvůli svému zdraví omezil kouření.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme