Rehabilitace a infuze. Prezidenta Zemana čeká čtyřdenní pobyt ve střešovické nemocnici

Prezidenta Miloše Zemana čeká delší pobyt v Ústřední vojenské nemocnici, kde by měl podstoupit rehabilitace a dostat infuze, které mu mají dodat minerály. Po spekulacích Deníku N to pro Blesk potvrdil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Hlava státu podstoupila na konci září komplexní vyšetření, které odhalilo mírnou dehydrataci organismu a známky únavy.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman na zámku v Lánech | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

„Pan prezident má naplánován rekondiční pobyt v Ústřední vojenské nemocnici, který bude zahájen ve čtvrtek odpoledne a nejdéle potrvá do této neděle,“ řekl pro Blesk.cz Ovčáček.

Prezidenta Zemana trápí dehydratace organismu, musí kvůli ní dostat několik infuzí

Číst článek

„V žádném případě nejde o nic akutního, o žádný vážný zdravotní problém, kdy by byl potřeba nějaký zdravotní zákrok,“ dodal mluvčí s tím, že prezident chce být fit na oslavy státního svátku 28. října.

Zeman podstoupil 24. září několikahodinovou lékařskou prohlídku v Ústřední vojenské nemocnici. Podle ředitele nemocnice Miroslava Zavorala lékaři nenašli u hlavy státu žádný zdravotní problém, pouze mírné známky dehydratace a únavy.

Podle prezidenta ho lékaři prohlíželi důkladně a nevynechali jediné místo na těle. „Takže stručná rekapitulace: srdce bije jako zvon, plíce jsou čisté, jako by to nebyl kuřák, játra fungují, jako bych byl abstinent, ledviny jsou taky v pořádku a mohu pokračovat dál a dál,“ uvedl tehdy Zeman.

Zeman: Gottovi dám Řád bílého lva, ocením i Klause. Proti státním poctám pro Chramostovou nic nemám

Číst článek

Součástí vyšetření byly i infuze, které měly hlavě státu pomoct s dehydratací. „Dostal jsem infuze, ve kterých byly minerály a nevím, co všechno ještě,“ upřesnil Zeman, podle jehož dřívějších slov stojí za jeho problémy s nízkým tlakem právě nedostatečné zavodnění.

Otázka jeho zdraví se stala tématem především v době loňské prezidentské volby nebo při některých veřejných vystoupení, při kterých má Zeman zřetelné problémy s chůzí.

Podle Pražského hradu prezident špatně chodí kvůli diabetické polyfunkční neuropatii. Problémy má také s nízkým tlakem a hůř slyší. Kvůli svému zdraví omezil kouření.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme