Shromáždění neúspěšných a frustrovaných, hodnotí Zeman poslední demonstraci Milionu chvilek

„V parlamentní demokracii rozhodují volby a Poslanecká sněmovna, takže nějaké výzvy Milionu chvilek jsou jen takové plácnutí do vody,“ řekl prezident Miloš Zeman v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov. Demonstrace proti Andrej Babišovi (ANO) a Marii Benešové (za ANO) jsou podle něj přehlídkou neúspěšných a frustrovaných. Hnutí Milion chvilek pak hodnotí jako zásobník hlasů pravicových opozičních stran.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Milion chvilek musím považovat jen za zásobník hlasů pro opoziční pravicové strany.“ | Zdroj: Pražský hrad

„Demonstrace se berou jako nějaké demonstrace občanského neklidu. Při té poslední ale vykrystalizovaly jako shromáždění příznivců opozičních politických stran. Tedy jako shromáždění neúspěšných,“ řekl Miloš Zeman na TV Barrandov.

Sto třicet tisíc lidí podepsalo novou výzvu Milionu chvilek. Spolek posunul vysněnou hranici

Číst článek

„Demonstrace se zúčastnili všichni předsedové opozičních stran a pan Minář jim dával instrukce, jak si mají počínat,“ řekl Zeman k důvodům, proč se podle něj protesty profilují jako politicky angažované.

„Milion chvilek musím považovat jen za zásobník hlasů pro opoziční pravicové strany,“ dodal Zeman. 

Poslední demonstraci hnutí Milion chvilek zorganizovalo na 16. listopadu letošního roku, tedy den před připomínkou 30. výročí sametové revoluce. Podle Zemana nešlo o vhodný moment pro protest „frustrovaných, poražených nebo neúspěšných“.

„Říkají, my jsme prohráli volby a chceme je vyhrát nedemokratickým způsobem. Tedy odvolat premiéra nebo ministryni spravedlnosti. To je nedemokratické,“ řekl Zeman. Výzvy k odchodu premiéra Andreje Babiše (ANO) mimo parlamentní volby jsou podle něj „směšné a hloupé“.

Český prezident si podle svých slov přeje zejména to, aby účastníci demonstrací skutečně šli k volbám. „Uvidíme, jak volby za dva roky dopadnou,“ řekl.

zit Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme