‚Mimořádný a chvályhodný skutek.‘ Zeman udělil milost muži, který zachránil tonoucí ženu

Prezident Miloš Zeman ve středu udělil milost muži odsouzenému za těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a výtržnictví. Informovala o tom Kancelář prezidenta republiky v tiskové zprávě. Muž zachránil život tonoucí ženě. Zeman se ke kroku rozhodl z humanitárních důvodů, i když omilostněný nesplňuje podmínky, které si prezident v minulosti stanovil, protože není ve vážném zdravotním stavu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Zeman ve středu udělil milost. | Foto: Michal Růžička | Zdroj: MAFRA / Profimedia

Zeman omilostněnému prominul podmíněný trest i zbytek trestu spočívající v zákazu vstupu na sportovní, kulturní a jiné společenské akce.

Podle Hradu přihlédl prezident i k tomu, že muž vedl do výtržnického incidentu „řádný život“ a příkladně vykonával své povolání. „Pan prezident považoval za správné ocenit tento mimořádný a chvályhodný skutek, a proto svým rozhodnutím omilostněnému muži odsouzení i zahladil,“ uvedl na webových stránkách Hradu mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Podnět k posouzení žádosti předala Zemanovi ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO). Zeman dosud udělil 17 milostí, připomíná ČTK. Tou nejkontroverznější zůstává omilostnění Jiřího Kájínka, který byl odsouzen na doživotí za dvojnásobnou vraždu.

gak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme