Miloš Zeman na návštěvě v ženevském sídle OSN

Premiér Miloš Zeman dnes zahajuje oficiální návštěvu sídel mezinárodních organizací v Ženevě. Dnes ho mají přijmout generální tajemník Evropské úřadovny OSN Vladimir Petrovskij a generální ředitel Světové obchodní organizace (WTO) Mike Moore. Setkat se má také s vysokou komisařkou OSN pro lidská práva Mary Robinsonovou a vysokým komisařem OSN pro uprchlíky Ruudem Lubbersem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sídlo OSN | Foto: OSN

Petrovskému Zeman předá pověřovací listiny Alexandra Slabého, nového velvyslance České republiky u Evropské úřadovny OSN. Podle mluvčího vlády Libora Roučka má návštěva představit stanoviska České republiky k problémům zahraniční politiky projednávaným na půdě mezinárodních organizací. Pozornost chce Zeman věnovat například dopadům globalizace nebo problematice boje s terorismem.

Vpodvečer se premiér setká s krajany. Druhý den Zemanova pobytu ve Švýcarsku bude zasvěcen jednání Výboru pro mír, demokracii a lidská práva Socialistické internacionály - mezinárodního společenství labouristických, socialistických a sociálnědemokratických stran. Hlavním tématem je prevence a řešení vleklých konfliktů v různých částech světa.

Markéta Kaclová, Karel Hanzelka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme