Miloš Zeman podpořil radnici ve sporu o soukromý pozemek

Premiér Miloš Zeman podpořil Městský úřad v Hranicích na Moravě ve sporu o pozemky pro nizozemský koncern Philips. Radnici se už několik měsíců nedaří dohodnout se na ceně hektarového pozemku s jeho majitelkou Markétou Regecovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle verdiktu Okresního soudu v Přerově byla původní smlouva mezi městem a Regecovou právě v klauzuli o kupní ceně velmi nejasná a proto majitelka půdu prodávat nemusí. Miloš Zeman po jednání se starostou Hranic řekl, že doufá v jiný rozsudek v odvolacím řízení. Jak řekl, chce věřit, že soudy budou tuto záležitost rozhodovat racionálně a spravedlivě. Podle jeho názoru tak, aby lidé získávali svůj majetek poctivým způsobem a nikoli vydíráním svých partnerů v tísni.

S výrokem premiéra Zemana ostře nesouhlasí právník Markéty Regecové Petr Kšáda. Pokud je někdo v tísni, uvedl, je to především jeho klientka, na jejímž pozemku se staví bez souhlasu majitele. Kšáda pokračoval, že na rozdíl od Zemana chce věřit tomu, že soudy budou rozhodovat po právu a nestranně bez ohledu na zájmy vlivných skupin a že budou respektovat základní ústavní práva občanů bez rozdílu.

Milan Kopp, Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme