Miloš Zeman podpořil radnici ve sporu o soukromý pozemek

Premiér Miloš Zeman podpořil Městský úřad v Hranicích na Moravě ve sporu o pozemky pro nizozemský koncern Philips. Radnici se už několik měsíců nedaří dohodnout se na ceně hektarového pozemku s jeho majitelkou Markétou Regecovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle verdiktu Okresního soudu v Přerově byla původní smlouva mezi městem a Regecovou právě v klauzuli o kupní ceně velmi nejasná a proto majitelka půdu prodávat nemusí. Miloš Zeman po jednání se starostou Hranic řekl, že doufá v jiný rozsudek v odvolacím řízení. Jak řekl, chce věřit, že soudy budou tuto záležitost rozhodovat racionálně a spravedlivě. Podle jeho názoru tak, aby lidé získávali svůj majetek poctivým způsobem a nikoli vydíráním svých partnerů v tísni.

S výrokem premiéra Zemana ostře nesouhlasí právník Markéty Regecové Petr Kšáda. Pokud je někdo v tísni, uvedl, je to především jeho klientka, na jejímž pozemku se staví bez souhlasu majitele. Kšáda pokračoval, že na rozdíl od Zemana chce věřit tomu, že soudy budou rozhodovat po právu a nestranně bez ohledu na zájmy vlivných skupin a že budou respektovat základní ústavní práva občanů bez rozdílu.

Milan Kopp, Andrea Brtníková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme