Miloš Zeman pomůže ČSSD uspět ve volbách, o funkce nestojí

Expremiér a bývalý předseda ČSSD Miloš Zeman pomůže sociální demokracii, aby v příštím roce uspěla v parlamentních volbách. Nechce ale kandidovat do Poslanecké sněmovny a nestojí o žádnou funkci. Při setkání s premiérem Jiřím Paroubkem na jeho chalupě v Jizerských horách Zeman prohlásil, že se nemíní zúčastnit ani prezidentských voleb v roce 2008.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman a Jiří Paroubek | Zdroj: ČTK

"Já si nedovedu představit opakování prezidentské volby za situace, kdy předsedou a prvním místopředsedou sociální demokracie jsou lidé, kteří tu minulou prezidentskou volbu zhatili," uvedl Zeman.

Při otázkách novinářů na návrat do velké politiky se expremiér přirovnal ke stárnoucímu atletovi, který se nechce vracet na závodní ovál, protože vrcholu své kariéry už dosáhl.

Miloš Zeman ale chce pomoci sociální demokracii, aby uspěla v příštích volbách do Poslanecké sněmovny. Bude prý předkládat konkrétní návrhy, jak vyzvedávat zejména schopné komunální a regionální politiky a jak zabránit neschopným lidem, aby se zmocnili funkcí.

Premiér Jiří Paroubek Zemanovým návrhům důvěřuje. "My se v poslední době skoro nevídáme, no ale na to, že jsme se neviděli poměrně delší dobu, tak si rozumíme. Je to možná dané i generačně."

Miloš Zeman dorazil před Paroubkovu roubenku v Horním Maxově na Jablonecku úderem poledne. Nejprve si prohlédli zahradu a poseděli před domem u piva. Konkrétnější návrhy na posílení sociální demokracie budou současný a bývalý premiér teprve projednávat. Společně se svými manželkami ale mají naplánovaný mimo jiné i výlet na houby.

Naděžda Hávová, Marika Táborská, Milan Brunclík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme