Hrad na čtvrtek avizoval Zemanovu konferenci. Téma tají, dotazy novinářů nebudou

Prezident Miloš Zeman svolal na čtvrteční odpoledne tiskovou konferenci. Téma, ke kterému se bude chtít hlava státu vyjádřit, Pražský hrad tají. Vyjádření prezidenta, po kterém nebudou novinářům umožněny dotazy, se pravděpodobně neuskuteční v hradních palácích, ale v jiných prostorách areálu Pražského hradu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman | Foto: David Taneček | Zdroj: ČTK

Tiskový brífink se na Hradě uskuteční v 16.30. Sraz novinářů byl netradičně stanoven ke vchodu do Lumbeho zahrady, na jejímž konci je Lumbeho vila, kde prezidentský pár bydlí.

CVVM: Důvěra v prezidenta mírně vzrostla, nejhorší vysvědčení dostala Poslanecká sněmovna

Číst článek

Na dotaz ČTK, čeho se vyjádření Zemana bude týkat, odmítl jeho mluvčí Jiří Ovčáček odpovědět. Novináři se podle něj mají nechat překvapit. „Doplňuji, že jde o tiskový brífink - tedy prohlášení bez otázek,“ uvedl.

Zeman se ve čtvrtek odpoledne na Hradě setká s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a generálním ředitelem ČEZ Danielem Benešem. Lidovým novinám Ovčáček v úterý řekl, že ke schůzce Hrad žádný mediální výstup neplánuje.

Zeman s Babišem a Benešem mají řešit budoucnost české energetiky a dostavbu nových jaderných bloků. Schůzku inicioval prezident. Tematicky totiž navazuje na jednání prezidentova expertního týmu zaměřeného na energetickou koncepci Česka. Setkání se uskuteční týden před valnou hromadou energetického gigantu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme